عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور می‌گوید که اسامی ۹ نماینده که بیانیه قدردانی از دولت را امضا نکردند در جلسه هیات دولت خوانده و مطرح شده چرا این افراد حاضر به قدردانی نشدند.

احمد علیرضابیگی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس یازدهم درباره استیضاح وزرای دولت سید ابراهیم رئیسی در مجلس یازدهم گفت: فرم روابط دولت و مجلس در شرایط فعلی ابدا به شکلی نیست که مجلس وزیری را استیضاح کند چرا که هم مجلس هنوز زیر سایه نامه نمایندگان با ۲۵۰ امضا برای دعوت از آقای رییسی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ قرار دارد و هم این که توافق بین دولت مجلس درباره استیضاح وزرا صورت گرفته است که مانع از استیضاح می‌شود.

به گزارش جمهوریت، مهم‌ترین بخش‌های این گفتگو را در ادامه می‌خوانید:

-آقای رئیسی زمانی که در قوه قضاییه بودند و هنوز بحث این بود که به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ ورود پیدا کنند با یک پدیده عجیب از جانب مجلس رو به رو شدند و آن هم این بود که ۲۵۰ نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای از ایشان دعوت و درخواست کردند که به انتخابات ریاست جمهوری ورود کنند و از بقیه کاندیدا‌ها نیز خواستند انصراف دهند تا آقای رئیسی بتوانند آرای قابل توجهی به دست بیاورند، چنین فضا و اقداماتی هنوز سایه اش بر سر مجلس است.

-۲۸۱ نماینده مجلس اخیرا در بیانیه‌ای به مناسبت هفته دولت از خدمات دولت آقای رئیسی تجلیل کردند، وقتی چنین رفتار‌هایی از مجلس در قبال دولت سر می‌زند نباید منتظر هیچ استیضاحی باشید چرا که جریان غالب مجلس، با دولت در فرم روابط دیگری قرار دارد.

- از ۲۹۰ نماینده مجلس، ۹ نماینده این بیانیه را امضا نکردند یعنی با بررسی اقدامات یک ساله دولت تنها ۹ نماینده مردم در این بیانیه قدردانی نکردند و نام این ۹ نفر در جلسه هیات وزیران مطرح و خوانده و گفته شده که چرا این ۹ نفر حاضر به قدردانی نشدند.