مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

 عدالت مالیاتی نداریم 

مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران گفت: ما عدالت مالیاتی نداریم، معنایی ندارد که معافیت‌های مقرری برای شخص یا نهادی وجود داشته باشد چرا باید گروهی از خدمات این کشور استفاده کنند اما مالیات ندهند.  محمد رضا جعفریان در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا در خصوص نحوه پرداخت مالیات در سال‌های آینده گفت: مطابق ماده 97 قانون مالیات‌ها، سازمان مالیات حق ندارد که در سال آینده مالیات واحدی را به صورت علی‌الراس محاسبه کند و حتما مالیات باید در چارچوب مدارک و مستندات باشد. وی افزود: بر اساس قانون هر اظهارنامه و اسنادی که مودی ارائه کند مورد قبول است مگر اینکه ممیز اسنادی ارائه کند که صحت و سلامت آنها را رد کند. وی در خصوص اینکه آ‌یا اصناف توانایی افزایش 24 درصد مالیات را دارد یا خیر گفت: 95 درصد صنوف با توجه به شفافیت و فعالیتی که دارند از عهده این عدد برنخواهند آ‌مد اما پنج درصد دیگر می‌توانند این 24 درصد را پرداخت کنند و حتی برخی ظرفیت بیش از آ‌ن را نیز دارند. متاسفانه اکنون بین اصناف و سازمان مالیات اعتماد وجود ندارد وگرنه اصناف خودشان می‌توانستند اعلام کنند که چه گروه‌هایی می‌توانند مالیات بیشتری پرداخت کنند. وی افزود: ما عدالت مالیاتی نداریم، بر چه اساس حق من شهروند را به یک نهاد دیگر بدهند. نمایندگان مجلس نیز در این خصوص مقصر هستند که معافیت‌های مالیاتی را قانونی کردند، تمام اینها تبعیض مالیاتی است. وی ادامه داد: عدالت مالیاتی فقط از سوی سازمان مالیات محقق نمی‌شود بلکه وزارت صمت و اقتصاد نیز باید دست از بخشی نگری بردارند و به دنبال عدالت مالیاتی باشند.

    

تب بیت کوین فروکش کرد 

پس از کاهش تنش‌ها در خاورمیانه قیمت بیت کوین با کاهش تقریبا ۵۵۰ دلاری، دوباره به کانال ۷ هزار دلار بازگشت.  به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، پس از حمله موشکی به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، بازارهای جهانی نیز دچار تلاطم شد بطوریکه قیمت نفت و طلا افزایشی شد و بیت کوین به عنوان رایج‌ترین رمزارز که بیشترین سهم این بازار را نیز در اختیار دارد با عبور از مرز ۸ هزار دلار به ۸۳۳۲ دلار رسید، البته این مختص بیت کوین نبوده و قیمت دیگر ارزهای رمزنگار نیز با صعود همراه شد.  این افزایش دیری نپاید و پس از تخلیه بازار از آثار روانی این تنش‌ها دوباره قیمت بیت کوین به کانال ۷ هزار دلار بازگشت به‌طوری‌که در حال حاضر قیمت این رمزارز ۷۷۷۹ دلار است.

    

بررسی راهکارهای توسعه صادرات به عمان 

اولین جلسه میز کالا- کشوری عمان با هدف بررسی راهکارهای توسعه صادرات و حل مشکلات حمل و نقل مصالح و لوازم ساختمانی ج. ا. ایران به عمان برگزار شد.  به گزارش ایلنا، اولین جلسه میز کالا- کشوری عمان با هدف بررسی راهکارهای توسعه صادرات و حل مشکلات حمل و نقل مصالح و لوازم ساختمانی ج. ا. ایران به عمان به ریاست فرزاد پیلتن، مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران و با حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی ذی‌ربط از جمله شرکت‌های صادرکننده و حمل و نقل دریایی برگزار شد.  در این جلسه راهکارها و موانع توسعه صادرات مصالح و لوازم ساختمانی مانند سیمان، کلینکر، کاشی و سرامیک، شیشه ساختمانی، چینی‌آلات بهداشتی، سنگ‌های ساختمانی و ... مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد پیگیری‌های لازم جهت رفع مشکلات مطرح شده به عمل آید. همچنین در این جلسه عباس عبدالخانی، رایزن سابق بازرگانی ج.ا. ایران در عمان فرصت‌ها و راهکارهای نفوذ در بازار این کشور در حوزه مصالح و لوازم ساختمانی را معرفی کرد.