شاهین فرهت به‌رایگان دبیری نکرد

50 میلیون تومان خرج سگ و گربه شده است!

شاهین فرهت دبیر سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر در نشست خبری در مقابل تمامی خبرنگاران حاضر در جلسه، اعلام داشت که برای دبیری جشنواره دستمزدی نمی‌گیرد و به‌رایگان کار خواهد کرد. هرچند که در روزهای برگزاری جشنواره نشان داد که برای ارکسترها و گروه‌های خارجی حاضرشده در جشنواره قطعاتی از خود را برای اجرا داده که بعد از 6 مورداجرا وقتی با حمله شدید رسانه‌ها مواجه شد از اجرای هفتمین قطعه توسط پیانیست ایرلندی دست کشید و در حقیقت وادار به اطاعت شد که این اجراها نشان از نفع مادی و معنوی توأمان او در سال گذشته جشنواره دارد. اجرای ۶ اثر از فرهت توسط گروه‌های خارجی و ارکسترهای ایرانی نفع مادی و معنوی بود که اگر او به‌تنهایی می‌خواست برای گردآوری و جمع‌کردن گروه‌ها و کرایه ارکسترها هزینه کند بایستی هزینه میلیاردی می‌کرد که با حضور در سمت دبیر جشنواره این رانت را برای بهره‌برداری رایگان در اختیار او قرار گرفت.

سال گذشته شاهین فرهت در نشست خبری سی و چهارمین دوره جشنواره موسیقی فجر اعلام کرد دستمزدی بابت سمت دبیری جشنواره نمی‌گیرد. امسال معلوم شد ایشان بالای 50 میلیون تومان بابت دستمزد دبیری گرفته‌اند. البته وقتی در نشست خبری جشنواره موسیقی فجر از ایشان درباره مساله دستمزد و وعده رایگان بودن توسط خبرنگار روزنامه توسعه ایرانی پرسیده شد گفتند 50 میلیون گرفته‌اند (و منکر گرفتن آن‌هم خلاف وعده خود نشدند) و البته در خیریه ویژه حیوانات خیابانی چون سگ و گربه خرج کرده‌اند.

    

در آستانه آغاز جشنواره سی و پنجم موسیقی فجر قوت گرفت

احتمال تغییر آیین‌نامه جشنواره

به گزارش روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر؛ در جلسه شورای ارزیابی جشنواره، اعضای شورا پیشنهادهایی درباره تغییر مواردی در آیین‌نامه را مطرح کرند.

این در حالی است که بر اساس آیین‌نامه جشنواره موسیقی فجر، برحسب ضرورت و یا پیشنهاد شورای ارزیابی جشنواره، امکان تغییر در آیین‌نامه پیش‌بینی‌شده است.

طبق روال معمول، پیشنهادهای شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه می‌شود تا پس از بررسی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارسال شود.

شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر بر اساس آیین‌نامه جشنواره موسیقی فجر با ترکیب نماینده معاون امور هنری، مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری، نماینده مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری، نماینده انجمن صنفی هنرمندان موسیقی و سه نماینده از بین اهالی موسیقی به انتخاب معاون امور هنری تشکیل می‌شود و وظیفه نظارت بر جشنواره و عملکرد گردانندگان آن را بر عهده دارد.

هنوز جزییات این تغییرات احتمالی اعلام‌نشده است.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به ریاست محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری شاهین فرهت از چهارشنبه ۲۳ بهمن تا روز چهارشنبه ۳۰ بهمن در تالار وحدت، تالار رودکی، بنیاد آفرینش‌های هنری هنری نیاوران، تالار سوره حوزه هنری، مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی میزبان مخاطبان خواهد بود.