صدور حکم اعدام برای ۵ متهم پرونده شهید عجمیان

سخنگوی قوه قضائیه از صدور احکام اولیه در پرونده شهید عجمیان در ماجرای وقایع اخیر خبر داد. به گزارش ایلنا، مسعود ستایشی در نشست خبری دیروز گفت: بر اساس احکام صادره برای ۵ نفر از متهمان که ایجاد ضرب و جرح کردند و موجب این شهادت شدند به اتهام افساد فی الارض از طریق ارتکاب علیه امنیت کشور حکم اعدام صادر شد و 11 متهم دیگر از جمله ۳ جوان زیر ۱۸ سال به حبس‌های طویل‌المدت محکوم شدند احکام صادره غیرقطعی است و در صورت فرجام‌خواهی قابلیت فرجام‌خواهی دارد.

آزادی 1200 نفر از بازداشت‌شدگان وقایع اخیر

سخنگوی قوه قضائیه همچنین از آزادی هزار و ۲۰۰ نفر از بازداشت‌شدگان پس از دستور محسنی اژه‌ای در پی پیروزی تیم فوتبال ایران مقابل ولز خبر داد.

وی گفت: دادگاه‌های مسبین و متهمان حوادث اخیر که شناسایی و دستگیر شده‌اند با رعایت مولفه‌های سرعت و دقت رسیدگی می‌شود و به مرور اطلاع‌رسانی خواهد شد. وی در پاسخ به سوالی درباره این‌که افرادی که در زندان هستند معترض هستند یا اغتشاش‌گر گفت: بارها گفته‌ایم معترض با اغتشاشگر فرق می‌کند، در طبقه‌بندی‌ها هم اعلام کردیم. قانون اساسی شرایطی را در اصل ۲۷ مشخص کرده است. کسانی که معترض هستند را بازداشت نکرده‌ایم و هیچ گونه بازداشتی صورت نگرفته است. برای برخی از این افراد قرار تامین صادر و آزاد شدند. در حال حاضر فقط و فقط اغتشاش‌گرانی که به جان و مال مردم ایران آسیب زده‌اند، در بازداشت هستند.