یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی مطرح کرد که نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی امیدوار است بتواند پیش از تحلیف رئیس‌جمهور جدید ایران، اعمال نفوذ بیشتری در دولت آمریکا در راستای عدم بازگشت آن به توافق هسته ای داشته باشد.

به گزارش ایسنا،‌ روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل در بخشی از یک گزارش نوشت که کانال ۱۳ این رژیم گزارش داده است؛ نفتالی بنت ممنوعیتی را که قبلا توسط بنیامین نتانیاهو نخست وزیر پیشین برای گفت و گوی مقامات اسرائیلی درباره جزئیات این توافق در حال احیا میان آمریکا و ایران اعمال شده بود، برداشته است. نتانیاهو به مقامات امنیتی دستور داده بود درباره جزئیات این توافق با مقامات آمریکایی گفت و گو نکنند که تلاشی آشکار در راستای دور کردن اسرائیل از این موضوع بوده است.

در ادامه این گزارش آمده است: در همین حین، ‌هاآرتص گزارش داد که سه مقام پیشین دفاعی به بنت هشدار داده‌اند توافق آتی ممکن است بدتر از نسخه ی ۲۰۱۵ آن باشد. این مقامات در نامه ای رسمی که به دولت نوشته اند، مدعی شده اند  «اطلاعاتی موثق و نگران‌کننده دریافت کرده‌اند که آمریکا حاضر است توافقی تقلیل یافته را بپذیرد  که تحت آن، بیشتر تحریم‌های اعمال شده توسط دولت ترامپ از سال ۲۰۱۸ لغو می شوند. در عوض، ایران برخی اقداماتش را که از سال ۲۰۱۹ انجام داده، به حالت اول باز می گرداند تا برنامه هسته ای اش را پیش ببرد».

این گزارش می افزاید: این نامه رسمی از سوی آهارون زئیفی فرکش رئیس پیشین سازمان اطلاعات ارتش اسرائیل و مقامات ارشد پیشین در کمیسیون انرژی اتمی اسرائیل مدعی است که واشنگتن حاضر به پذیرفتن اعمال محدودیت‌های جزئی روی ظرفیت افزایش یافته غنی سازی ایران و بازرسی‌های کاهش یافته سازمان ملل است. آن‌ها معتقدند که آمریکا احتمالا با تاکید بر این که با چنین مسائلی به عنوان بخشی از توافقی گسترده تر و ارتقا یافته سر و کار خواهد داشت که بعدا مذاکره می شود، انتقادها را رد خواهد کرد، همین طور ابراز تردید کردند که چنین توافقی میسر باشد. استدلالشان این بود که  «ایران قادر خواهد بود به طور مخفیانه پیشرفت کند و به طور چشم گیری مدت زمانی را که طول می کشد به یک زرادخانه هسته ای دست بیابد، کاهش دهد».