وزیر کشور گفت: جمهوری آذربایجان و ارمنستان اجرای قوانین بین‌المللی یعنی احترام به حاکمیت کشورها را مدنظر داشته باشند تا موضوع قره باغ حل شود.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی دیروز در حاشیه نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به درگیری های نظامی قره باغ گفت: اگر اصابت خمپاره و توپ به مناطق مرزی کشورمان ادامه یابد، به طرفین درگیری تذکرات قوی‌تری خواهیم داد.

رئیس شورای امنیت کشور همچنین درباره درگیری دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ و تاثیرات آن در مناطق مرزی ایران گفت: تامین امنیت داخلی از مناطق مرزی تا دورترین نقطه کشور اولویت اصلی ماست. نیروهای مسلح و ناجا به صورت مستمر و دقیق مرزها را تحت کنترل و نظارت دارند. به کشورهای همجوار هم توصیه کردیم و تذکر دادیم به هیچ وجه امنیت مناطق مرزی ما را دچار خدشه نکنند.

وی افزود: امیدواریم با رعایت قوانین و مقررات در اجرای قوانین بین‌المللی یعنی احترام به حاکمیت کشورها را مدنظر داشته باشند تا این مساله حل شود.

به همسایگان شمالی تذکر دادیم

رحمانی فضلی افزود: امیدواریم با دقت و با استقرار بسیار قوی و مناسب و رصد خوبی در مناطق مرزی در آن مناطق دچار هیچ خللی از حیث امنیتی نشویم.

رئیس شورای امنیت کشور درعین حال گفت: هرچند برخی گلوله‌ها به صورت خمپاره‌ای به مناطقی از ایران اصابت کرده است اما به آنان تذکر دادیم و اگر این روند ادامه پیدا کند بار دیگر تذکر جدی تر خواهیم داد. با این همه امیدواریم هیچ حادثه‌ای اتفاق نیفتد. وزیر کشور با قدردانی از مردم منطقه گفت: از مردم خوب مناطق مرزی و شمالی به ویژه آذری زبان‌ها بابت همراهی و همدلی‌شان در تقویت و حفظ امنیت داخلی کشور و در ابراز احساسات و عواطف شان تشکر می‌کنم که خیلی عاقلانه و منطقی و از شعور بالا برخورد کردند. وی گفت: در آغاز این اتفاقات برخی رسانه‌های غربی با تهییج و تحریک احساسات مردم خواستند اقداماتی انجام دهند و در کشور ناامنی ایجاد کند اما مردم آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان در حفظ و تقویت امنیت تلاش کردند و استانداران و نمایندگان ولی فقیه در این استان‌ها هم موضع گیری و همراهی خوبی داشتند.