دادستان کل کشور گفت: پیام ما به دشمنان کشور این است که تصور نکنند با فریب دادن عده قلیلی می‌توانند به اهداف خود برسند، البته عوامل اصلی هم شناسایی شده و هیچ خط قرمزی برای برخورد با آنها نخواهیم داشت.

تاکید ما به مسئولان در زندان فشافویه این بود که هرچه سریع‌تر این افراد تعیین تکلیف و غربالگری شوند، البته مسئولان مرتبط هم وعده داده‌اند که ظرف 48 ساعت آینده غربالگری آنها به پایان خواهد رسید

 به گزارش روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری با بیان اینکه بعد از حوادث اخیر که به واسطه اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اتفاق افتاد، تعدادی از افراد دستگیر شدند و اکنون در بازداشت به سر می‌برند، گفت: این افراد همگی با خانواده‌شان ارتباط گرفته و تماس تلفنی داشته‌اند و نکته مهم این است که همه این دستگیرشدگان از وضعیت زندان و نگهداری‌شان اعلام رضایت کرده‌اند. وی در حاشیه بازدید از زندان بزرگ فشافویه در رابطه با وضعیت زندانیان در جمع خبرنگاران گفت: در بازدید دو ساعته‌ای که از زندان بزرگ تهران صورت گرفت، دیدار چهره به چهره‌ای با افراد دستگیر شده داشتیم.

منتظری افزود: بعد از حوادث اخیر که به واسطه اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اتفاق افتاد، تعدادی از افراد دستگیر شدند و اکنون در بازداشت به سر می‌برند. کنترل این کار و نظارت بر کارهایی که این افراد انجام داده‌اند، مورد توجه دستگاه قضایی است، هم به لحاظ اینکه افرادی که در این حوادث ممکن است مقصر نباشند و بی‌گناه باشند و در جمعیت دستگیر شده باشند و افرادی که ممکن است دارای تقصیر در مراتب مختلف باشند.

منتظری ادامه داد: تاکید ما به مسئولان در زندان فشافویه این بود که هرچه سریع‌تر این افراد تعیین تکلیف و غربالگری شوند، البته مسئولان مرتبط هم وعده داده‌اند که ظرف 48 ساعت آینده غربالگری آنها به پایان خواهد رسید.

دادستان کل کشور تصریح کرد: افراد دستگیرشده‌ای که بی‌گناه تشخیص داده شوند، در اولین فرصت آزاد خواهند شد؛ اما آنهایی که مرتکب جرم شده‌ باشند، حتما به سرعت درجه‌بندی شده و به جرم آنها رسیدگی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: آنهایی که جرم کمتری دارند و مرتکب جرایم خیلی مهم نشده‌ باشند، هرچه زودتر تعیین تکلیف می‌شوند، اما آنهایی که جرایم سنگینی انجام داده‌ باشند در چارچوب قوانین با آنها برخورد خواهد شد.

دادستان کل کشور افزود: در این بازدید دو ساعته به تمام دستگیرشدگان توصیه کردیم که در بازجویی‌ها و تحقیقات از خود صداقت به خرج دهند، زیرا وقتی صداقت داشته باشند می‌توان به آنها کمک کرد.

منتظری افزود: این افراد همگی با خانواده‌شان ارتباط گرفته و تماس تلفنی داشته‌اند و نکته مهم این است که همه این دستگیرشدگان از وضعیت زندان و نگهداری‌شان اعلام رضایت کرده‌اند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: پیام ما به دشمنان کشور این است که تصور نکنند با فریب دادن عده قلیلی می‌توانند به اهداف خود برسند، البته عوامل اصلی هم شناسایی شده و هیچ خط قرمزی برای برخورد با آنها نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: قطعا دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی با توجه به مستندات موجود مسائل را تعقیب کرده و برای ما هم شناسایی عوامل اصلی اولویت دارد که البته تا امروز هم تعدادی دستگیر شده‌اند.

دادستان کل کشور گفت: این افراد که عوامل اصلی هستند بدانند که امکان گریز و فرار برایشان وجود نخواهد داشت.

منتظری ادامه داد: ملت عزیز ایران همانگونه که در همه مراحل همراه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بوده‌اند برای بازگرداندن آرامش به کشور اکنون هم حامی و همراه باشند. بیگانگان و دشمنان در طول چهار دهه گذشته از هر فرصتی برای برهم زدن آرامش نظام استفاده کرده‌اند، اما تا امروز به نتیجه دلخواه خود نرسیده‌اند.

منتظری خاطرنشان کرد: امروز اذناب بیگانگان در منطقه تلاش‌هایی می‌کنند و با همه سرمایه‌گذاری‌هایشان دستشان کوتاه مانده و تنها چند بانک را به آتش کشیده‌اند که این موضوع باید برای آنها آبروریزی باشد.

بعد از حوادث اخیر که به واسطه اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اتفاق افتاد، تعدادی از افراد دستگیر شدند و اکنون در بازداشت به سر می‌برند. این افراد همگی با خانواده‌شان تماس تلفنی داشته‌اند و نکته مهم این است که همه این دستگیرشدگان از وضعیت زندان و نگهداری‌شان اعلام رضایت کرده‌اند

وی افزود: ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اجازه نمی‌دهد دشمن از این موقعیت سوء‌استفاده کند و به نتیجه دلخواه خود برسد. لذا من به جوانان توصیه می‌کنم تا به دستگاه قضایی اطلاعاتی و امنیتی کشور کمک کرده و تصاویر و مستندات خود از اغتشاشگران را آنها ارائه دهند.

منتظری عنوان کرد: اگر هر شهروندی در کشور خود را همیار و کمکیار دستگاه‌های امنیتی بداند در ایجاد امنیت سهیم می‌شود و به این ترتیب امنیت کشور حفظ خواهد شد.

دادستان کل کشور در پایان گفت: در این بازدید به دستگاه‌های امنیتی و ضابطان توصیه کردیم تا با تلاش شبانه‌روزی موضوع غربالگری را تسریع کنند.