رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست دیروز این کمیسیون با رئیس دستگاه قضا گفت: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی اعلام کرد لایحه تامین امنیت زنان تا ۱۵ شهریور برای تصویب در مجلس شورای اسلامی، به دولت ارائه می‌شود.

عبدالرضا عزیزی به خبرنگار ایرنا گفت: رئیس قوه قضاییه درباره لایحه تامین امنیت زنان و با توجه به طولانی شدن فرایند رسیدگی به این لایحه در قوه قضاییه قول داد تا نیمه شهریور آن را به دولت ارائه کند.

نماینده مردم شیروان در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که در این نشست درباره آن صحبت شد، موضوع تعیین تکلیف قبول‌شدگان آزمون استخدامی قوه قضاییه بود که قرار شد ۶ هزار نفر پذیرفته شده در آزمون استخدامی سال ۹۶، تا پایان سال ۹۸ در این دستگاه مشغول به کار شوند.

عزیزی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به وضعیت برخی خبرنگاران بازداشتی راجع به این موضوع هم بحث شده است یا نه، گفت‌: موضوعات بسیار زیاد و وقت بسیار کم بود لذا فرصت نشد تا در این زمینه هم صحبت شود.  اما راجع به فضای مجازی و موضوعاتی چون تهمت و افترا و ساختن اکانت‌های خارجی موضوعاتی مطرح شد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: رئیسی در این نشست با تأکید بر تعامل قوه قضائیه با دیگر قوا،  فساد را مانع جدی سر راه روابط و همچنین سرمایه‌گذاری‌ها دانست و بر برخورد جدی با فساد تاکید کرد.

وی افزود: رئیس قوه قضاییه تاکید کرد که در برخورد با فساد نباید هیچ گذشتی داشته باشیم و هیچ کس چنین اجازه‌ای به ما نداده است؛ بهترین افراد در این کشور جان خود را فدای نظام و کشور کرده‌اند و ما نباید اجازه دهیم عده‌ای که به دنبال منافع شخصی خود هستند با ارتکاب به فساد چهره نظام را خدشه‌دار کنند. 

عزیزی تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه همچنین عنوان کرد قانون باید عادلانه باشد، مجری و قاضی هم باید عادل باشند تا مردم طعم عدالت را بچشند و نباید اجازه داد فساد، امید مردم را به یأس مبدل کند، چون دشمن به دنبال ایجاد یأس در جامعه است و ما باید در مقابل این مسأله بایستیم.