امضای تفاهم‌نامه بین وزرای تعاون و اقتصاد

وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش تسنیم، محمد شریعتمداری و فرهاد دژپسند به منظور گسترش همکاری‌های مشترک و در راستای بهبود سیاستگذاری و برنامه‌ریزی در زمینه تبادل داده و اطلاعات، تفاهم‌نامه امضا کردند.

این تفاهم‌نامه بر تبادل داده و اطلاعات در زمینه شناسایی بهتر اقشار کم‌درآمد، امور بیمه‌ای و حمایتی، جلوگیری از فرار مالیاتی و بیمه‌ای، تکمیل پایگاه اطلاعات مودیان مالیاتی و هدفمندسازی یارانه‌های نقدی و غیرنقدی تاکید دارد.

براساس مفاد این تفاهم‌نامه، کمیته همکاری تبادل داده تشکیل خواهد شد.

 

اعتراض کارگران نیروگاه دماوند به کاهش مزایای مزدی

صبح دیروز (شنبه ۲۹ تیرماه) شماری از کارگران نیروگاه دماوند در انتقاد به کاهش مزایای مزدی و رفاهی دست به اعتراض صنفی زدند.

به گزارش ایلنا، این کارگران گفتند: انتظار داریم که برای مشکلات این نیروگاه به صورت ریشه‌ای چاره اندیشیده شود. از وقتی که نیروگاه دماوند در سال ۹۱ از سوی بنیاد شهید به یکی از بانک‌ها واگذار شد، کارگران دچار مشکل شده‌اند. اگر نیروگاه سودده است، کارگران هم باید از آن سهم ناچیزی داشته باشند.

طبق اظهارات کارگران، مدیریت نیروگاه دماوند اخیرا اعلام کرده قصد دارد برخی از مزایای مزدی و رفاهی کارگران را با توجه به اعمال افزایش دستمزد سالانه، کاهش دهد.

این کارگران اظهار داشتند: بودجه نیروگاه برای پرداخت حقوق و سایر مزایای مزدی کارگران در سال جاری حدودا ۱۱۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که به نسبت سال قبل که ۱۰۰میلیارد تومان بود، تغییری نکرده است به همین دلیل مدیریت نیروگاه قصد دارد برای جبران هزینه‌های افزایش سالانه دستمزد کارگران، از سایر مزایای مزدی و رفاهی آنها کسر کند.

آنها با تاکید بر اینکه خواسته ما دریافت مطالبات قانونی است، افزودند: این واحد نیروگاهی حدود ۶۰۰ کارگر شاغل قرارداد دائم دارد که در حال حاضر یک ماه دستمزد آنها به تاخیر افتاده است. در عین حال انتقاد کارگران به کاهش مزایای مزدی و رفاهی همانند اضافه‌کاری، بیمه تکمیلی و سرویس‌های ایاب و ذهاب است که قرار است عملی شود.