در حالی که قرار بود واریز مقرری بیمه بیکاری کرونا به‌جاماندگان طی هفته‌های اخیر صورت گیرد، به نظر می‌رسد این امر با تاخیر همراه شده و اعتبار لازم از سوی خزانه هنوز پرداخت نشده است.

به گزارش ایسنا، براساس آخرین آمارها، مقرری ایام بیکاری کرونا در ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ برای یک میلیون و ۸۲هزار نفر پرداخت شده ولی هنوز ۹۱هزار نفر موفق به دریافت بیمه بیکاری ایام کرونا نشده‌اند.

پیش از این اعلام شده بود که در دو مرحله لیست این افراد به سازمان برنامه و بودجه ارسال شده و قرار بود در هفته‌های اخیر بیمه بیکاری کرونا برای این ۹۱هزار نفر واریز شود که این اتفاق نیفتاده است.

آن‌طور که رئیس گروه بیمه بیکاری امور فنی بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی گفته لیست ۹۱هزار نفر از کسانی که به دلیل تبعات کرونا شغل خود را از دست داده و بیمه بیکاری دریافت نکرده‌اند به سازمان برنامه و بودجه ارسال و دستور تامین اعتبار برای پرداخت مقرری بیکاری کرونا نیز برای این عده صادر شده است.

وی از تاخیر در واریز مقرری خبر داده و می‌گوید با وجود آنکه ۲۷ دی ماه دستور تامین اعتبار از سوی ریاست سازمان برنامه و بودجه داده شده هنوز پرداختی از طرف خزانه انجام نگرفته و تاخیر در واریز مقرری از طرف سازمان تامین اجتماعی نیست.

«هادی ابوی» دبیر کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران، در این باره می‌گوید: بسیاری از کارگران صنوف و مشاغل خدماتی که از کرونا آسیب دیده‌اند نیازمند حمایت‌های اجتماعی و پرداخت بیمه بیکاری ایام کرونا هستند.

وی می‌گوید: بیشتر مشاغل درگیر کرونا مثل مراکز اقامتی و گردشگری، زائرسراها و هتل‌ها همچنان با رکود و تعطیلی مواجهند و کارگران و نیروهای کار شاغل در این بخش‌ها عمدتا خانه‌نشین شده و به لحاظ درآمد در مضیقه‌اند که لازم است برای کمک به بهبود وضع زندگی و به خطر نیفتادن معیشت این گروه‌ها اقدامات لازم صورت گیرد.

پیش از این حدود ۱۵هزار نفر از متقاضیان به دلیل ایراد در اطلاعات خود موفق به دریافت بیمه بیکاری نشده بودند و لیست آنها برای رفع اشکال از سوی سازمان برنامه و بودجه به سازمان تامین اجتماعی برگشت خورده بود که مقرر شد تا وزارت کار برای اصلاح اطلاعات به این افراد اطلاع دهد.