معاون فرهنگی وزیر کار با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور حفظ سلامتی کارگران در شرایط حاضر، از برگزاری برنامه‌های هفته کارگر در بستر فضای مجازی خبر داد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم صادقی‌فر گفت: با توجه به شرایط پیش‌آمده در سال جاری، جشنواره‌ها و مسابقات مختلف ویژه بزرگداشت هفته کارگر، در بستر فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی از ابلاغ دستورالعمل برگزاری مراسم گرامیداشت هفته کارگر خبر داد و افزود: برنامه‌های این دستورالعمل با توجه به شیوع ویروس کرونا و بروز محدودیت در روند فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه کار و تلاش، دچار تغییراتی در روش اجرا شده است.

طبق گفته رئیس ستاد اجرایی گرامیداشت هفته کارگر، معاونت فرهنگی وزارت کار با توجه به ضرورت توجه به سلامتی کارگران، حفظ روند مطلوب تولید، ملاحظه معیشت کارگران و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در هفته کارگر با بهره‌مندی از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی و نهادهایی مثل صداوسیما و استانداری‌ها با همکاری تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای برگزاری مراسم هفته کارگر استفاده خواهد کرد.

در تقویم ایرانیان نیز پنجم تا یازدهم اردیبهشت ماه هر سال با عنوان هفته کارگر نام‌گذاری شده و این روز برابر ماده ۶۳ قانون کار جزو تعطیلات رسمی همه کارگران مشمول قانون کار به شمار می‌رود.