مسابقات هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر فوتبال ایران قرار است روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (یازدهم و دوازدهم اردیبهشت‌ماه) به انجام برسد که مهم‌ترین بازی‌های هفته قرار است روز چهارشنبه برگزار شود. در کنار دوئل حساس و سرنوشت‌ساز تراکتور تبریز و استقلال تهران که عصر روز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت‌ماه به میزبانی ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار خواهد شد، تیم‌های پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان هم باید در آخرین بازی هفته بیست‌وپنجم از ساعت 19:30 روز چهارشنبه به مصاف هم بروند. پرسپولیس و سپاهان همواره در سالیان اخیر دیدارهای جذاب و نفسگیری را برگزار کرده‌اند و همواره دوئل‌های دو تیم، در حضور پرشور تماشاگران برگزار شده است. ورزشگاه آزادی تهران در حالی قرار است از نبرد پرسپولیس و سپاهان میزبانی کند که هواداران پرسپولیس چشم‌انتظار فعال‌شدن سامانه بلیت‌فروشی بودند تا بتوانند برای این مسابقه بلیت تهیه کنند. جالب آنکه همواره در فاصله 5-4 روز تا مسابقه بعدی، سامانه بلیت‌فروشی فعال می‌شد اما اینبار در فاصله حدود تنها 48‌ساعت تا برگزاری نبرد پرسپولیس و سپاهان، خبری از فعال شدن سامانه بلیت‌فروشی فعال نبود!

به گزارش فوتبال 360، مسئولان شورای تامین در حالی مجوز برگزاری مسابقه پرسپولیس و سپاهان را صادر کرده‌اند که طبق برآورده اولیه، قرار است 30‌هزار بلیت به هواداران دو تیم فروخته شود که حدود 27‌هزار بلیت سهم پرسپولیسی‌ها است و 3‌هزار بلیت هم در اختیار هواداران سپاهان قرار خواهد گرفت. البته که گفته می‌شود در صورت استقبال هواداران، احتمال افزایش ظرفیت حضور هواداران در ورزشگاه به 50 هزار نفر وجود دارد که این اتفاق بسیار محتمل 

به نظر می‌رسد.

درخواستی که رد شد

سرخ‌پوشان پایتخت با توجه به حساسیت دوئل با سپاهان در مسیر قهرمانی این تیم در لیگ بیست‌وسوم، به دنبال آن بودند تا برای هواداران خود تسهیلاتی را در نظر بگیرند. بانک شهر که به تازگی عمده سهام باشگاه پرسپولیس را در اختیار گرفته، در نظر داشت تا با پرداخت بخش مهمی از هزینه بلیت هواداران، در اختیار آن‌ها بلیت‌های 2‌هزار تومانی قرار بدهد اما تصمیم مالک جدید پرسپولیس از سوی مسئولان سازمان لیگ وتو شد. این در حالی است که پیش از این سابقه داشته باشگاهی با پرداخت هزینه بلیت‌ها، تماشای بازی را برای هوادارانش رایگان کند. باشگاه پرسپولیس در این‌باره توضیح داده است: «قرار بود بانک شهر با قبول هزینه‌های خرید بلیت، شرایطی را فراهم آورد که هواداران با لحاظ شدن قوانین و مقررات تنها با پرداخت 2‌هزار تومان امکان تهیه بلیت بازی پرسپولیس و سپاهان را داشته باشند که با این تصمیم، از سوی سازمان لیگ مخالفت شد».

بلیت‌های نجومی

سامانه بلیت‌فروشی دوئل پرسپولیس و سپاهان در حالی از عصر دیروز فعال‌شده که نه‌تنها ایده فروش بلیت 2‌هزار تومانی مالک باشگاه پرسپولیس محقق نشده، بلکه طبق جزئیات اعلام شده از سوی سایت بلیت‌فروشی، قیمت بلیت روبه‌روی جایگاه، 300‌هزار تومان است و قیمت بلیت پشت دروازه‌ هم 100‌هزار تومان تعیین شده و هواداران برای خرید بلیت در طبقه دوم هم باید 50‌هزار تومان هزینه کنند. البته که در صورتی‌که هواداران پرسپولیس از کارت هواداری خود استفاده کنند، امکان دریافت تخفیف نیم‌بها را دارند اما با این وجود، فاصله قیمت 2 تا 300هزار تومانی بلیت‌ها در نوع خود جالب‌توجه و عجیب است!