در خلال «سیمرغ و پروانه‌ها»، دانش‌آموزان به تماشای «لکنت» نشستند

ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» با استقبال کودکان و نوجوانان تهرانی در پردیس سینمایی تماشا آغاز شد.

به گزارش  ستاد خبری «سیمرغ و پروانه‌ها»، جمعی از دانش‌آموزان تهرانی صبح روز شنبه ۱۳ بهمن در پردیس سینمایی تماشا به تماشای فیلم سینمایی «لکنت» ساخته محمدرضا حاجی‌غلامی نشستند.

در ابتدای این مراسم پس از اجرای سرود جمهوری اسلامی توسط بچه‌ها با همراهی عمومهرداد (نوازنده)، مجید قناد مجری این برنامه با خوشامدگویی به بچه‌ها گفت: از بنیاد سینمایی فارابی و مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان به خاطر اجرای این برنامه تشکر می‌کنم. در ادامه بچه‌ها به تشویق سینماگرانی پرداختند که با همت آن‌ها اجرای این ویژه برنامه محقق شده بود.

افتتاح جشن نیز با حضور حبیب ایل‌بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، نادر سلیمانی، فرهاد بشارتی و مهیار مجیب مجری و تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی کودک و نوجوان روی سن و بریدن کیک جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» صورت گرفت.

ایل بیگی نیز در ادامه خطاب به کودکان و نوجوانان گفت: همواره خوب و شاد باشید و امیدوارم دوستانم بتوانند فیلم‌هایی خوب برای کودکان و نوجوانان بسازند.

اجرای آهنگ کلاه قرمزی و همخوانی بچه‌ها، حضور چهارقلوها روی صحنه و همراهی با عمو قناد برای معرفی فیلم «لکنت» و کارگردان آن، اجرای چند قطعه موسیقی توسط عمو مهرداد و همخوانی بچه‌ها با او، گفتگوی مجید قناد با تعدادی از مربیان و اظهار خرسندی آن‌ها از برگزاری جشن «سیمرغ و پروانه‌ها» از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

ویژه برنامه «سیمرغ و پروانه‌ها» در سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر با همراهی مرکز توسعه سینمای کودک‌و‌نوجوان، سازمان سینمایی، دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.

    


برنامه خندوانه برای همیشه به پایان خواهد رسید

رامبد جوان با انتشار پستی از پایان همیشگی برنامه خندوانه خبر داد.

برنامه تلویزیونی خندوانه که یک برنامه گفت‌وگو محور است و با ایده و اجرای رامبد جوان روی آنتن می‌رود، بنابر اعلام سازندگانش، هدف تزریق شادی به جامعه را دارد. به تازگی رامبد جوان با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش، اعلام کرد برنامه خندوانه به زودی برای همیشه به پایان خواهد رسید. جوان این خبر را به شرح زیر اعلام کرد:

سلام به همتون.

حدود ۷۲۰ قسمت خندوانه ساختیم و پخش کردیم.

ما سعی کردیم شادتون کنیم و در کنار این مهم، تا تونستیم کارای مهم و باحال با شما انجام دادیم.

ایشالا بعد از عید دیگه در خدمتتون نخواهیم بود.

سلامت و پایدار باشید.

برنامه تلویزیونی «خندوانه» در زمان پخش شاهد رویدادهای مختلفی بود. برای نمونه مسابقه‌ای با محوریت کشف استعدادهای استندآپ کمدی با نام «خنداننده شو» در دو فصل تولید و پخش شد. شرکت‌کنندگان این برنامه اکنون در بخش‌های مختلف فعال هستند. از دیگر مسابقات این برنامه می‌توان به «لیگ ادابازی» یا «پانتومیم» اشاره کرد. در قسمت‌های مختلف نیز رامبد جوان به گفتگو با مهمان‌های مختلف می‌نشست. از دیگر عناصر مورد توجه این برنامه می‌توان به معرفی شخصیت عروسکی جناب خان اشاره کرد.