دبیر سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی درباره وضعیت جسمانی محمدتقی محیط و حسین‌علی حسینی (هر دو نوازنده چگور و خواننده) گفت که اکنون در بیمارستان بستری و رو به بهبود هستند. دو هنرمند نواحی از گروه شاهسون که در اختتامیه جشنواره موسیقی نواحی به اجرا پرداخته بودند، در مسیر بازگشت به منزل خود در ساوه دچار سانحه رانندگی در استان اصفهان شده‌اند.

به نظر می‌رسد که این دو هنرمند به علت تصادف اتومبیلشان با یک تریلی در وضعیت جسمانی خوبی به سر نمی‌برده‌اند. احمد صدری، دبیر جشنواره موسیقی نواحی ایران، در مصاحبه با ایسنا درباره وضعیت کنونی جسمانی این دو هنرمند بیان کرده است: «این دو هنرمند پس از پایان اجرای خود در جشنواره موسیقی نواحی تصمیم به بازگشت به محل سکونت خود گرفتند. علی‌رغم اینکه به آنها اصرار کردیم که در شب حرکت نکنند و بازگشت خود را به صبح موکول کنند، نپذیرفتند و متأسفانه دچار سانحه تصادف شدند. این دو هنرمند اکنون در بیمارستان ۹ دی منظریه واقع در خمینی‌شهر بستری هستند و در شرایط جسمانی بهتری به سر می‌برند.» صدری در پایان درباره حمایت مالی برای تأمین هزینه‌های درمان این دو هنرمند گفت: «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هرگاه که مشکل جسمانی برای هرکدام از هنرمندان نواحی به وجود بیاید در کنار آنهاست. اکنون هم به همین صورت خواهد بود.»

معاون اداره کل ارشاد استان اصفهان نیز در گفتگو با خبرگزاری مهر یادآور شد: «پس از اطلاع انجمن موسیقی ایران از آسیب‌دیدگی هنرمندان موسیقی نواحی در برگشت از سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، طی تماس مدیرعامل انجمن با اینجانب درخواست شد رسیدگی ویژه‌ای نسبت به عزیزان هنرمند که در حال حاضر در استان اصفهان بستری هستند، صورت پذیرد. تیم پزشکی بیمارستان بسیج شده‌اند تا روند درمان پیگیری شود. امیدواریم در روزهای آینده اتفاقات خوبی بیفتد.»