احتمال اکران پرجایزه‌ترین فیلم ۹۸ در پاییز

علیرضا قاسمخان تهیه‌کننده فیلم سینمایی «روز‌های نارنجی» در گفت و گو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت اکران این اثر گفت: قرارداد پخش ما با فیلمیران بسته شده و قرار است پاییز اکران شود امیدواریم اکران آن پس از ۱۵ شهریور باشد، اما در کل زمان قطعی آن مشخص نیست.

او درباره حضور بین‌المللی این فیلم و تغییر در نسخه آن برای اکران عمومی گفت: هیچ تغییری در نسخه این فیلم نسبت به نسخه‌ای که در جشنواره فیلم فجر بود اعمال نشده است، تا کنون در جشنواره‌های بین المللی حضور خوبی داشته و ادامه خواهد داشت و تابه حال ۱۷ جایزه دستاورد این حضور‌ها بوده است و پرجایزه‌ترین فیلم ۹۸ محسوب می‌شود.

«روز‌های نارنجی» اولین اثر سینمایی آرش لاهوتی، درباره آبان، زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.

هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران فیلم سینمایی «روز‌های نارنجی» هستند.

این فیلم در بخش نگاه نو سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت.

صداوسیما: هانیه توسلی ممنوع‌التصویر نیست

شرکت پخش‌کننده فیلم سینمایی «ایده اصلی» که هانیه توسلی هم از بازیگران آن است، از ممنوع‌التصویر شدن این بازیگر در تلویزیون خبر داد اما روابط عمومی صداوسیما این خبر را تکذیب کرد.

چندی پیش پیام نیکفرد، مدیر روابط عمومی شرکت «خانه فیلم»، با اشاره به پخش نشدن آگهی فیلم «ایده اصلی» از صداوسیما گفته بود: بعد از آن‌که تیزرهای فیلم ایده اصلی آماده شد، آن را به صداوسیما ارائه کردیم، اما به ما اعلام شد که باید بخش‌هایی که هانیه توسلی در آن حضور دارد حذف شود.

متری شیش‌ونیم با وجود نسخه قاچاق رکورد زد

«متری شیش‌ونیم» با عبور از میزان تماشای ۲۳میلیون دقیقه در چهار روز، نسبت به فیلم‌های پرفروشی چون «هزارپا»، «تگزاس» و «آینه بغل»، رکورد تماشا در چهار روز اول انتشار را شکست.

«متزس شیش‌ونیم» که تاکنون به عنوان پرفروش‌ترین فیلم غیرکمدی تاریخ سینمای ایران و برگزیده مردمی سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر شناخته شده بود، این بار با شکستن رکورد تماشای آنلاین در سامانه‌های وی‌اودی خبرساز شد..

از آنجایی که رتبه‌بندی فیلم‌ها و سریال‌ها در فضای آنلاین براساس میزان دقیقه تماشا است، «متری شیش‌ونیم» با پشت سر گذاشتن ۲۳میلیون دقیقه تماشا از سوی کاربران فیلیمو، رکورد تماشا در چهار روز اول انتشار را شکست.

پیش‌بینی می‌شود این فیلم سینمایی با پیشتازی در تماشای آنلاین، رکوردهای ماهیانه و سالانه سرویس‌های وی او دی را هم در بین فیلم‌های سینمایی جابه‌جا کند.