نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اخباری مبنی بر سوء استفاده زائران عراقی از زنان ایرانی گفت: سال گذشته بیش از 4 میلیون زائر خارجی به مشهد داشتیم در حالی که در پیشرفته‌ترین کشورهای منطقه این مهم رخ نمی‌دهد. بخش عمده این‌ها عراقی بودند و این یک برند در توسعه اقتصادی و رشد اقتصادی است. بعد سوم این قضیه از میان‌ بردن قداست مشهد است و دستگاه استعماری دنبال این مسئله است. دشمن غربی به دنبال از قداست انداختن مشهد است.

حجت الاسلام سیداحمد علم الهدی روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه مشهد تصریح کرد: استعمار بریتانیا دنبال تشدید اختلاف میان مسلمانان است اما پس از این شکست با وحدت ملت ایران و عراق و سوریه روبه‌رو شدند و این همان چیزی بود که از آن وحشت داشتند و این وحدت در بخشی از جهان اسلام محقق شد.

وی افزود: این‌ها از این قضیه ناراحت هستند و به دنبال جدایی ملتها هستند و تا جایی که می‌توانند می‌خواهند این وحدت را خدشه‌دار کرده و این سه ملت را مقابل هم قرار دهند و لذا این‌ها توطئه‌ای ایجاد کردند که جدید است و عامل این توطئه نیز انگلیس است زیرا این توطئه از روزنامه گاردین شروع شد تا بگویند مردم عراق به ایران و سرزمین خراسان که می‌آیند با قصد توسعه فحشا وارد می‌شوند. این توطئه است که از نظر دشمن سه بعد دارد. بعد اول ایجاد اختلاف میان ایران و عراق. ایرانی ناموس‌دار و غیرتمند است و اگر بنا شد به ملتی بدبین شود شدیدا مقابله می‌کند و این بهترین وسیله برای جدایی مردم ایران و عراق است. بعد دوم این توطئه ضربه بر پیکر اقتصاد ایران است.

علم الهدی با این اینکه این قضیه را ابتدا با یک افترا و دروغ نسبت به بنده شروع کردند، افزود: بنده با یک خبرگزاری صحبت کردم و تکه‌های حرف بنده را تقطیع کردند و متاسفانه بعدا متوجه شدیم این مسئله، شگرد شیطانی انگلیس است و سپس رسما آن را توسعه دادند.

امام جمعه مشهد تصریح کرد: اولا توصیه می‌کنم حواستان به این توطئه‌ها باشد. امروز انگلیس شیطان با شیطنت‌های نابکارانه نفوذی خود از بیخ و بن با ما مقابله می‌کند. به عزیزان مسئول امنیتی خود توصیه و تاکید می‌کنم با یک بیداری و هوشیاری همه امکانات در این شهر بسیج شود تا با هرگونه فحشا با کمال قدرت مقابله و براندازی شود. وقتی این مسئله شیوع یافت که وقتی عده‌ای خارجی به مشهد با هدف توسعه فحشا وارد می‌شوند، ممکن است مسائلی ایجاد شود و جریانات امنیتی ما با کمال قدرت این مسئله را پیگیری کنند. بنده که با انواع اجرائیات نفسانی در این شهر مخالفت می‌کنم دشمن نشاط نیستم اما می‌خواهند هویت مشهد را از آن بگیرند. شما مشهدی‌ها به افتخار مجاورت با حضرت ثامن الحجج (ع) باید با همه قدرت از قداست شهر امام رضا(ع) دفاع کنید.

وی گفت: جوان مشهدی جانش را فدای امام رضا(ع) می‌کند و نمی‌توانید به اسم شادی او را فریب داده و در مقابل قداست شهر حضرت رضا(ع) قرار دهید.