دولت برای برخورد با بی‌حجابی قرارگاه هماهنگ‌کننده تشکیل دهد

عضو شورای مرکزی موتلفه گفت: برخورد با بی‌حجابی نیازمند قرارگاه هماهنگ‌کننده در دولت است تا همه جا به صورت هماهنگ برخورد کنند. همچنین ضابطین برخوردکننده هم باید مشخص شوند، چرا که هر کسی ممکن است به دلیل آموزش ندیدن، صلاحیت برخورد با این موضوع را نداشته باشد و باعث بدتر شدن وضعیت شود.

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با رویداد 24 افزود: بر اساس اینکه از دید رهبری بی‌حجابی جرم سیاسی تلقی شده است و این جرم سیاسی با بقیه جرم‌های سیاسی تفاوتی ندارد، بنابراین باید برخورد سلبی - امنیتی با این آن صورت بگیرد که این امر نیازمند یک هماهنگی و هم‌صدایی در کشور است.

این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: اینگونه نباشد که دستگاهی با این موضوع قوی برخورد کند و دستگاه دیگر ضعیف. همه باید یک‌صدا شوند و شل‌کن  سفت‌کن کار را دچار مشکل می‌کند. مثلا در فرودگاه برخورد صورت می‌گیرد در پاساژ صورت نمی‌گیرد یا در یک ایستگاه مترو برخورد می‌شود در متروی دیگر نمی‌شود و این باعث

سوءاستفاده می‌شود.

عضو حزب موتلفه تأکید کرد: برای برخوردها باید به چند نکته توجه کرد؛ مراکز و دستگاه‌هایی تسهیل کننده بدحجابی هستند، باید اصلاح ساختاری شوند. برای مثال پاساژها، رستوارن‌ها، سوپرمارکت‌های بزرگ و مراکز این‌چنینی تسهیل‌کننده هستند و عوامل تسهیل‌کننده که زمینه‌ساز بی‌حجابی هستند، باید اصلاح ساختاری شوند و برایشان برنامه مجزایی طراحی شود که یکی از آنها بستن و پلمب کردن است، اما نمی‌شود که به این اکتفا کرد و فکر کرد با پلمب کردن مسئله حل می‌شود.

ترقی تأکید کرد: مسئله حجاب باید دسته‌بندی شود و برخورد یکنواخت نسبت به همه درست نیست. کسی که شل‌حجاب یا بدحجاب است با کسی که معاند است و بر اساس دشمنی با نظام و ارزش های دینی و اسلامی می‌خواهد حجاب نداشته باشد و با قانون اسلامی مقابله کند، کاملا متفاوت است و شیوه مقابله با هر یک از این ها متفاوت است.

وی ادامه داد: کسی که به نظام و اسلام اعتقاد دارد اما چندان مقید نیست، نیازمند به کار فرهنگی است نه برخورد سلبی و شدید. ولی کسی که قانون‌شکنی می‌کند و عمدا در چارچوب سیاست‌های بیگانگان و براساس خط مشی دشمن عمل می‌کند، تفاوتی با بقیه قانون‌شکنان و افرادی که در پازل دشمن بازی می‌کنند، ندارند. چه حالا دست به اقدامات تروریستی بزند چه از این طریق به عنوان مقابله با ارزش‌های دینی عمل کند، هر دوی آنها یکی هستند. پس طبیعتا در رابطه با مخاطبان باید تفاوت قائل شد.

ترقی در خصوص چگونگی تشخیص این دو مورد تصریح کرد: تشخیص این دو گروه نیازمند آموزش برای مجریان است و شفاف‌سازی باید صورت بگیرد. البته اکنون قشری که از روی عناد و لجبازی این کار را انجام می‌دهند، کاملا خودشان را نشان می‌دهند. اما بسیاری از کسانی که تابع قانون هستند تغییر کرده‌اند و تغییر روش داده‌اند و صف کسانی که از روی عناد و دشمنی حجاب را کنار گذاشته‌اند از بقیه تفکیک می‌شود و همین مقدار رفتارهای سلبی و تذکراتی که داده می‌شود، این صف را از همدیگر تفکیک می‌کند و طبیعتا هرچه جلوتر برویم، این تفکیک شفاف‌تر می‌شود.