یک فعال سیاسی عنوان کرد: طرح استیضاح و تغییراتی که از جانب نماینده‌ها پیشنهاد می‌شود فراتر از سهم‌خواهی است.

هدایت آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره مطرح شدن استیضاح وزرای دولت در صحن مجلس از سوی نمایندگان گفت: معتقدم موضوع طرح استیضاح و تغییراتی که از جانب نماینده‌ها پیشنهاد می‌شود فراتر از سهم‌خواهی است.

وی درباره اینکه امروز بحث استیضاح سه وزیر صمت، کار و ارتباطات از سوی نمایندگان مطرح است؛ در صورتی در جریان رأی اعتماد بارها این مسئله عنوان شد که این افراد در قد و قامت اداره یک وزارت‌خانه نیستند اما همین مجلس به آن‌ها رأی داد حال امروز چه اتفاقی افتاده که نمایندگان به دنبال استیضاح این افراد هستند آیا به اشتباه خودشان پی برده‌اند، بیان کرد: در ابتدا که جریان اصولگرایی تصمیم‌گیری کرد این دولت را بر سر کار بیاورند، شعارهای دهن پرکنی داد، بعضی‌ها گفتند هنگامی که ما بر سر کار بیائیم، ظرف یک الی دو ماه قیمت ارز را پایین می‌آوریم، مسائل اشتغال و تورم را حل می‌کنیم و سالی یک میلیون مسکن می‌سازیم اما امروز در شعارهایشان گیر کرده‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: وزرا خیلی هم با هم تفاوتی ندارند که بگوئیم این‌ها فقط اشتباه کردند، مگر به جز این ۲ الی ۳ نفری که اسم‌شان مطرح است بقیه‌شان چه گلی کاشته‌اند؟ چه شق‌القمری کردند که این ۳ نفر نکردند؟

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: امروز مردم سوال می‌کنند یکسال از دولت گذشته و یک چهارم عمرش سپری شده در این مدت چه اتفاقی افتاده است؟ مردم مشاهده می‌کنند هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده است، شعارهایی که داده شد به عرصه عمل نرسید! در مقابل هم جریان اصولگرایی به یک روش نخ‌نما و قدیمی متوسل می‌شود و آن تغییر مربی است، این‌گونه که می‌گویند زمین، بازیکنان و استراترژی درست است و فقط مربی‌ها هستند که ایراد دارند با این کار یک فضایی ایجاد می‌کنند و بعد هم از این ستون به آن ستون فرج است.

آقایی گفت: توصیه من به جریان اصولگرایی این است به جای این‌که به دنبال منافع حزبی و گروهی خودشان باشند که نتیجه‌اش در شعارهای‌شان ماندن است، به مردم بازگردند و مشکلات آنان را اصلاح کنند. تا مسائل بین‌المللی نشود و رویکرد بازگشت به مردم را نداشته باشند مشکلات روی هم تلنبار می‌شوند. نمایندگان مجلس اساساً وزرای این دولت را به خوبی از قبل می‌شناختند از همین رو اصلا بحث اشتباه نیست که اگر این بحث باشد کل کابینه اشتباه است.