یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: وقتی که رئیس قوه قضاییه یک کشور، با ذهن باز و دید وسیع و نگاهی انسانی به قضایا نگاه می‌کند، قطعاً در امنیت روحی و روانی و ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی خیلی مؤثر است.جلال جلالی‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا، پیرو تاکید رئیس دستگاه قضا در ضرورت رعایت عدالت و بازنگری سازوکار جواب‌دهی دستگاه‌های نظارتی و امنیتی، گفت: نظر‌ها و مواضع اخیر آقای محسنی اژه‌ای، به نوعی برای همه هموطنان موجب خوشحالی و شادمانی است.

وی تأکید کرد: آقای محسنی اژه‌ای به نکته بسیار مهمی اشاره کردند و آن هم بحث عدالت است، قوه قضاییه وقتی به عدالت در کشور تأکید می‌کند، این ویژگی به سایر ادارات نهاد‌ها و مؤسسات تسری پیدا خواهد کرد و همگان مجبورند به این نکته توجه کنند.

وی ادامه داد: بنابراین در چنین جامعه‌ای ما باید تلاش کنیم، کسانی که قصد خدمت دارند و کسانی که پس از تصدی می‌توانند مسئولیت خود را به خوبی ایفا کنند، آن‌ها را از خدمت محروم نکنیم.

جلالی‌زاده تأکید کرد: از اظهارنظر و سخنان رئیس قوه قضاییه در مورد صلاحیت افراد برای انتصابات و تفویض مسئولیت‌ها استقبال می‌کنم و امیدوارم این نگاه مثبت شامل همه افراد بشود و بخاطر گرایش حزبی یا جناحی یا خدایی نخواسته بخاطر مسائل اخلاقی یا مشکلاتی که هر شخصی شخصاً برای خودش دارد، آنها را کنار نگذاریم برای همین هم ایجاب می‌کند از تخصص افراد  در خدمت به مردم، در خدمت به نظام و خدمت به کشور استفاده شود.

وی افزود: ما سعی می‌کنیم با سعه صدر چنین افرادی را جذب کنیم و از توان و تجربه و خدمات آن‌ها استفاده کنیم و قطعاً همچنان که ایشان گفته‌اند، هیچ انسانی بدون ضعف نیست، اما مدیریت صحیح، سعه صدر و نگاه اسلامی و انسانی به افراد موجب جذب آن‌ها می‌شود.

جلالی‌زاده تصریح کرد: امروز ما شاهدیم که برخورد نادرست یا غیرمنطقی با افراد موجب شده است که خیلی از سرمایه‌ها را از دست بدهیم و این‌ها از کشور خارج شوند و مطمئناً این برخورد‌ها و این اعلام مبارزه و حمایت‌ها از سوی رئیس قوه قضاییه که می‌تواند امنیت را در جامعه تأمین بدهد و تثبیت بکند بسیار مؤثر است.

وی اضافه کرد: امیدوارم با این دست اقدامات رئیس دستگاه قضا، شاهد توسعه بیشتر امنیت قضایی در کشورمان باشیم و قوه قضاییه به مأمنی برای همه شهروندان این کشور تبدیل شود.

جلالی‌زاده گفت: توجه به شایستگی، عدالت و امیدبخشی و استفاده از شایستگان، می‌تواند همبستگی ملی را بیشتر تقویت کند.