سفیر ایران در عراق گفت: هدف آشوبگران در نجف که عوامل و مزدوران خارجی هستند بر هم زدن رابطه دوستانه ایران و عراق است و این موضوع خواست مردم و دولت عراق نیست.

 

به گزارش ایلنا، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق در گفتگویی ضمن ابراز انزجار از تعرض به سرکنسولگری ایران در نجف اشرف گفت: قطعا هدف از این اقدام تخریب روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق است؛ آنها که عوامل و مزدوران خارجی هستند و متاسفانه از طرف شبکه‌های معاند مورد حمایت و تحریک قرار می‌گیرند به دنبال چیزی نیستند جز اینکه روابط ایران و عراق را از بین ببرند و ایجاد مشکل کنند.

وی با بیان اینکه هدف آشوبگران در نجف که عوامل و مزدوران خارجی هستند بر هم زدن رابطه دوستانه ایران و عراق است و این موضوع خواست مردم و دولت عراق نیست، گفت: مشابه این اقدام را نیز در ایران داشتیم که چنین اتفاقاتی از طرف اشرار صورت می‌گرفت.

سفیر ایران در عراق با بیان اینکه متاسفانه ما در اینجا شاهد یک اقدام هماهنگ منطقه‌ای هستیم که می‌خواهند روابط دوکشور را از بین ببرند و نابود کنند، گفت: مردم عزیز ما حتما با خویشتن‌داری به مردم عراق  اعتماد کنند چرا که آنها نشان داده‌اند در ایام مختلف به خصوص در اربعین حسینی خدمت‌گزار مردم ایران هستند.