نایب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی ضمن اعلام راهکارهای تامین کسری و اجرای تعهدات این سازمان گفت: فروش املاک با مجوز قانونی است.

علی حیدری در گفت‌وگو با مهر با اشاره به اینکه دولت ۲۴۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است، گفت: تامین اجتماعی، سازمان مدیریت درآمد-هزینه است. سازمانی است که خودش منابع مورد نیاز برای ارائه خدمات بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران را تامین می‌کند. وی گفت: سازمان‌های دیگر فقط مدیریت هزینه هستند و از اعتبار دولت برای ارائه خدمات در سازمان خود استفاده می‌کنند اما تامین اجتماعی خود مدیریت درآمد و هزینه را برعهده دارد. مشکلی که وجود دارد این است که مدتی است پرداخت بخشی از منابعی که سازمان باید دریافت می‌کرد به تعویق افتاده است.  به گفته وی، در مجموع منابع سازمان از حق بیمه‌هایی که بیمه‌شده، کارفرما و دولت پرداخت می‌کنند، تامین می‌شود اما نکته مهم این است که در صورت عدم پرداخت حق بیمه از سوی دولت، ما باز هم خدمات خود را به بیمه‌شده ارائه می‌کنیم. پرداخت مستمری بازنشستگان، بیمه بیکاری، تمدید دفترچه‌های درمانی بیمه‌شدگان و... همه انجام می‌شود در حالی که دولت حق بیمه خود را پرداخت نکرده است. حیدری با اشاره به اینکه برای اجرای تعهدات و تامین کسری راه‌های مختلفی وجود دارد، گفت: فروش املاک و دارایی‌ها، فروش سهام، اخذ تسهیلات بانکی و دریافت وام و فروش املاک مازاد بر نیاز ازجمله این روش‌هاست و یکی از این راهکارها را باید برای تامین اعتبار مورد نیاز خدمات‌دهی به بیمه‌شدگان و جامعه هدف تامین اجتماعی به کار گیریم. نائب رئیس تامین اجتماعی گفت: فروش املاک، فروش سهام و دریافت وام تماما قانونی است و مجوز لازم از مراجع ذیربط دریافت شده است.

حیدری افزود: در صورتی که فروش سهام در برهه‌ای از زمان باعث ضرر و زیان سازمان و جامعه هدف باشد قطعا این کار را نمی‌کنیم و تمامی کارها و اقدامات با رعایت صرفه و صلاح و دریافت مجوزات قانونی انجام می‌شود.