مرگ کارگر کارگاه آجرپزی بر اثر سقوط دستگاه حمل آجر

یک کارگر کارگاه آجرپزی بر اثر سقوط دستگاه حمل آجر بر بدنش جان خود را از دست داد.

به گزارش ایلنا، این کارگر جوان ۳۵ ساله، روز شانزدهم آبان ماه در روستای «سرنی» بخش صالح‌آباد شهرستان مهران در حین کار در کارگاه آجرپزی بوده که دچار حادثه می‌شود و متاسفانه جان خود را از دست می‌دهد.

    

مرگ کارگر ساختمانی بر اثر سقوط بالابر

برخورد یک دستگاه بالابر با کارگر ساختمانی در شهرستان چرداول موجب مرگ وی شد.

به گزارش ایلنا، این کارگر ۶۵ساله در حین کار بوده که در هنگام نصب دستگاه بالابر، دستگاه به پایین سقوط کرده و با کارگر برخورد کرده است.

این حادثه روز پنجشنبه در روستای چشمه‌ماهی بخش هلیلان در شهرستان چرداول اتفاق افتاده است.

    

شریعتمداری:

بخشی از نظارت بر تخصیص منابع اشتغال، استانی می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: نظارت بر تخصیص منابع، مهم‌ترین رویکرد شورای عالی اشتغال است. در حال حاضر این مهم با سامانه ناظر (سامانه کنترل سیاست‌ها و برنامه‌های اشتغال کشور) در حال پایش و نظارت است که با نظارت می‌توان فهمید سیستم دارای چه نواقصی است و چگونه می‌توان آنها را رفع کرد.

به گزارش مرکز روابط‌عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری تصریح کرد: بخشی از کار نظارت هم باید به استان‌ها سپرده شود. سپردن نظارت به استان‌ها برای جلوگیری از مغایرت‌ها مهم است تا مغایرت‌ها تبدیل به انحراف پایدار و ماندگار نشود.

او افزود: البته فقدان جایگاه مداخلات توسعه‌ای ناظر بر بازار کار یکی از نواقص موجود است که بر همین اساس با اقدامات توسعه‌ای باید زمینه اشتغال واقعی، ماندگار و پایدار فراهم شود.

شریعتمداری  با بیان اینکه معمولا فرد وام‌گیرنده در زمینه کاری خود مهارت دارد، گفت: اگر افرادی که در طرح‌های اشتغال‌زایی شاغل می‌شوند دارای مهارت کافی نباشند، آسیب‌زاست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: مسأله آموزش و مهارت در ادامه مسیر اشتغال است. باید جلسه‌ای مشترک با سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با موضوع مهارت‌افزایی در طرح‌های توسعه اشتغال ملی و روستایی برگزار شود. شریعتمداری، تشکیل کارگروه اشتغال استانی را برای بررسی برنامه‌ها و جهت‌گیری‌های اشتغالزایی مهم دانست و افزود: برای تبیین اعلام نرخ بیکاری در بین مردم، نقش نظام جامع اطلاعات بازار کار بسیار مهم است.

وی همچنین بر ایجاد اشتغال و توانمندسازی افرادی که تحت پوشش نهاد‌های حمایتی هستند و خروج آنها از این چرخه تاکید کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیکاری را از مهم‌ترین مسائل کشور دانست و افزود: مدیریت این موضوع هم به برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت و هم برنامه‌های ضربتی نیاز دارد.