رئیس جمهور اوکراین شامگاه یکشنبه با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه و لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در کی‌یف دیدار کرد. به گزارش روسیا الیوم، وزرای امور خارجه و دفاع آمریکا یکشنبه برای گفتگو با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین با قطار از لهستان وارد کی‌یف پایتخت اوکراین شدند. مشاور زلنسکی اواخر یکشنبه گفت که آنتونی بلینکن و لوید آستین با زلنسکی دیدار کردند. وی افزود: آمریکایی‌ها در کی‌یف هستند. همین حالا آنها با رئیس جمهور صحبت می‌کنند. وی بدون اشاره به جزئیات دیدار مذکور گفت: مقامات آمریکایی اگر برای اعطای سلاح آمادگی نداشتند، نباید به اینجا می آمدند. ولودیمیر زلنسکی هم بدون اشاره به جزئیات بیشتر در توییتر نوشت: دوستی و همکاری بین اوکراین و آمریکا قوی‌تر از همیشه است.  رئیس جمهور اوکراین روز شنبه گفته بود که یکشنبه با وزرای دفاع و امور خارجه آمریکا در کی‌یف دیدار خواهد کرد. وی افزود که با بلینکن و آستین درباره انواع تسلیحات مورد نیاز اوکراین برای مقابله با حملات روسیه گفتگو خواهد کرد. سفر آستین و بلینکن به کی‌یف، اولین سفر نمایندگانی از دولت آمریکا به اوکراین از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در ۲۴ فوریه به شمار می‌رود.

کمی بعد از انتشار خبر این دیدار، روزنامه دیلی میل گزارش داد دو انفجار بزرگ یکی در محل یک انبار سوخت مهم برای حملات روسیه در دونباس و دیگری در یک تاسیسات موشکی ارتش روسیه در اثر حمله‌ای احتمالی از جانب اوکراین به وقوع پیوسته‌اند. به نوشته این نشریه، شهر بریانسک روسیه که در نزدیکی مرز اوکراین و بلاروس واقع شده، دیروز (دوشنبه) ابتدا شاهد وقوع یک آتش‌سوزی بعد از وقوع یک سری انفجارهای بزرگ در محل یک تاسیسات انبار نفت در اثر حمله‌ای که اوکراین مظنون به انجامش است،‌ بود.

از سوی دیگر گزارش‌های تایید نشده‌ای درباره وقوع یک انفجار دوم در محل یک پایگاه نظامی در این منطقه که محل قرار گیری واحد نظامی مربوط به زرادخانه ۱۲۰ اداره توپخانه و راکت ارتش روسیه بوده، منتشر شده‌اند. یک رسانه روس گزارش کرد، که مخازن نفت واقع در تاسیسات آتش گرفته در حدود ساعت دو بامداد به وقت محلی آتش گرفتند. آتش سوزی بزرگ در محل این انبار نفت موسوم به انبار نفت دروژبا در شهر بریانسک از تمامی نقاط این شهر قابل مشاهده بود. گزارش شده که این انبار نفت احتمالا اهمیت زیادی برای تامین تدارکات سربازان روسی در روند تشدید حملاتشان برای در اختیار گرفتن کنترل شهر دونباس داشته است. منطقه بریانسک روسیه هم مرز با اوکراین بوده و این شهر ۲۴۰ مایل از مسکو فاصله دارد. بر اساس این گزارش ساکنان مناطق نزدیک به این انبار نفتی که دچار آتش سوزی شد، از خانه‌هایشان تخلیه شده‌اند. ماهواره‌های ناسا که آتش سوزی‌ها را رصد می‌کنند، وقوع یک آتش سوزی را در مختصات مربوط به یک تاسیسات نفت شرکت روسنفت واقع در ۷۰ مایلی شمال مرز اوکراین تشخیص دادند.

خبرگزاری اوکراینی یونیان به نقل از آنتون گراشچنکو، مشاور وزارت امور داخلی اوکراین نوشت که افرادی که در نزدیکی این انبار نفت آتش گرفته، زندگی می‌کنند در حال تخلیه هستند. همچنین یک آتش سوزی تایید نشده نیز در محل یک سایت نظامی در این شهر گزارش شد اما توسط مقامات روسیه تایید نشده است.

وزارت وضعیت اضطراری روسیه ابتدا جزئیات یک مورد آتش سوزی را در یک بخش از یک تاسیسات نظامی واقع در خیابان مسکوفسکی این شهر منتشر کرد و سپس آن را حذف کرد. اما یک کانال تلگرامی تحت عنوان

 Voenny Osvedomitel گزارش داد که آتش سوزی دوم احتمالاً در محل زرادخانه ۱۲۰ اداره اصلی موشک و توپخانه بوده است.