باشگاه سپاهان باید الگویی برای حرفه ای شدن سایر باشگاه‌ها باشد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در دیدار با اعضای هیئت‌ مدیره باشگاه فولاد مبارکه سپاهان بر الگو شدن سپاهان به عنوان یک باشگاه حرفه ای برای سایر باشگاه‌ها و رشته های ورزشی کشور تاکید کرد.

 مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در دیدار با اعضای هیئت‌ مدیرۀ باشگاه فولاد مبارکۀ سپاهان که با حضور تعدادی از معاونین و مدیران صورت گرفت با تاکید براینکه باشگاه باید الگویی برای حرفه ای شدن سایر باشگاها  و رشته های ورزشی  کشور باشد، افزود: باید با برنامه ریزیهای مختلف و برگزاری همایشهای علمی به سمت باشگاه داری حرفه ای برویم و باشگاه این رسالت را در کنار کارهای دیگر برعهده دارد که در جامعۀ ورزشی این موضوع را نهادینه کرده و باید الگویی برای حرفه ای شدن برای دیگرباشگاه‌ها و رشته های ورزشی باشد.

حمیدرضا عظیمیان افزود: توجه و حمایت از رشته هایی که مخاطب بیشتری دارد باید در اولویت برنامه های این باشگاه قرار بگیرد و برنامه ریزیهای لازم در این زمینه انجام شود.

وی با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه در راستای مسئولیت اجتماعی خود از  باشگاه سپاهان حمایت خواهد کرد ، تصریح کرد : توجه به استعدادهای درخشان و ورزش بانوان و برنامه ریزی برای ورزش جوانان و استفاده از ظرفیت آنان با رویکرد امیدبخشی به جامعه مورد تاکید است.

مدیرعامل فولاد مبارکه ورزشگاه نقش جهان را آورده مهم و بزرگ برای اصفهان و ایران عنوان و تاکید کرد: با توجه به اهمیت ورزشگاه باید نواقص آن جهت میزبانی شایسته مسابقات آسیایی و جهانی بزودی بر طرف گردد.

عظیمیان با اشاره به فعالیت ۹۰ تیم ورزشی این باشگاه در گروههای سنی مختلف و در صدر جدول بودن تیم فوتبال سپاهان در بازیهای لیگ برتر کشور، گفت: باشگاه سپاهان بر اساس رسالت و انتظاری که از آن داریم باید حمایت از رشته های پایه و استعدادهای درخشان را مد نظر نظر قرار دهد.

    

ثبت رکورد افزایش عمر سینک‌رول گالوانیزه در شرکت فولاد تاراز

مدیر ارشد کارخانه فولاد تاراز از ثبت رکورد افزایش عمر سینک‌رول گالوانیزه در این شرکت خبر داد و گفت: با تلاش مجموعه بهره‌برداری و واحد مهندسی شرکت فولاد تاراز عمر کاری سینک‌رول به رکورد بی‌سابقه 20 هزار تن رسید.

نادر حسین‌زاده خاطر نشان کرد: در شرکت فولاد تاراز از همان ابتدای راه‌اندازی خط تولید، افزایش بهره‌وری و عمر کاری این تجهیز  مهم و حساس در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه با انجام طراحی جدید و اجرای پروژه‌های بهبود، افزایش عمرکاری این مجموعه رول‌ها از 8 هزار تن تولید در مرحله اول به 14 هزار تن و در مرحله دوم به 16 هزار تن افزایش یافت. با ادامه این روند در مرحله سوم این میزان به 18800 تن و دردی ماه 1399 به 20 هزار تن رسید. نادر حسین‌زاده در خصوص این تجهیز خاطرنشان کرد: در خطوط تولید ورق‌های گالوانیزه، سینک‌رول نام تجهیز بسیار مهمی است که به‌صورت غوطه‌ور در مذاب روی، وظیفه هدایت ورق به سمت خارج از حوضچه مذاب را بر عهده دارد. متریال این رول که به همراه دو رول با قطر کوچک‌تر این وظیفه مهم را انجام می‌دهد، معمولا از فولاد ضدزنگ با خلوص بالا (316L) است.

مدیر ارشد کارخانه فولاد تاراز  اضافه کرد: مدت کارکرد این مجموعه از رول‌ها در کاهش هزینه‌های تولید خطوط گالوانیزه نقش بسزایی دارد، چراکه با افزایش مدت‌زمان حضور این رول‌ها در مذاب و همچنین خورنده بودن مذاب روی، لرزش‌های این مجموعه به خاطر خوردگی بوش‌ها و سطح بازوی رول‌ها افزایش یافته و این موضوع موجب ایجاد رگه‌های سایه‌روشن در سطح ورق تولیدی می‌شود که از نظر ظاهری مورد تأیید مشتریان نیست. در چنین شرایطی پس از توقف خط تولید سینک‌رول کارکرده با سینک‌رول جدید تعویض و برای سنگ‌زنی سطح و تعویض بوش‌ها ارسال می‌گردد.

وی افزود: جنس بوش‌هایی که بر روی شافت این رول‌ها نصب می‌شود و وظیفه‌ای همچون بیرینگ‌ها در زمان چرخش رول‌ها را ایفا می‌کنند از نوع 316 با  روکشی از استلایت است که این خود معرف هزینه بالای تولید و تأمین آن‌هاست؛ به همین منظور کسب رکورد افزایش عمر کاری سینک‌رول نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه‌ها در این شرکت به همراه خواهد داشت.