آخرین تصمیم درباره  قیمت بنزین

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یک رای استمزاجی از نمایندگان گرفته شد که بر اساس آن مجلس با افزایش قیمت مخالفت کرد. مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره آخرین تصمیم‌گیری‌ها درباره قیمت و سهمیه‌بندی بنزین گفت: در جلسه غیر علنی دیروز با دولت، یک رای استمزاجی از نمایندگان گرفته شد که بر اساس آن مجلس با افزایش قیمت مخالفت کرد. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: بر پایه نتیجه رای‌گیری دیروز مبنی بر عدم افزایش قیمت بنزین، قیمت‌ها طبق روال کنونی ادامه می‌یابد و سهمیه بندی هم صورت نمی‌گیرد. به گزارش ایلنا؛ رأی‌گیری استمزاجی در آئین‌نامه داخلی مجلس ذکر نشده است، بلکه در واقع عرفی در مجلس است که بر اساس آن رئیس قوه مقننه می‌تواند در شرایطی و برای پیشبرد بهتر اداره مجلس از آن استفاده کند. 

    

تن ماهی هم از قافله گرانی جا نماند!

تن ماهی هم در کنار برخی دیگر از مواد غذایی با افزایش قیمت مواجه شده اما برخی از برندها به دلخواه خود و با شیوه‌های بعضاً غیرقانونی این کار را می‌کنند. به عنوان مثال تن ماهی پارسال ۴۱ درصد گران‌تر از نرخ درج شده روی آن فروخته می‌شود و برخی برندها نیز رسماً قیمت این محصول را حدود دو برابر افزایش داده اند.  به گزارش ایسنا، این روزها به نظر می‌رسد بازار محصولات کشاورزی و غذایی به حال خود رها شده و هر کسی هر کاری دلش می‌خواهد می‌کند؛ به‌گونه‌ای که قیمت تن ماهی هم همچون برخی دیگر از محصولات غذایی با افزایش عجیب و غریب و بعضاً غیرقانونی مواجه شده است. علاوه بر این برخی از برندهای تولیدکننده تن ماهی نیز گرانی را علنی کرده‌اند. به عنوان مثال یکی از این برندها قیمت محصول خود را رسماً به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش داده است. در این شرایط جای خالی دستگاه‌های متولی نظارت بر بازار احساس می‌شود و آنها باید در این زمینه پاسخگو باشند و بگویند که مشکل کجاست و چه کسی در بازار محصولات غذایی همچون تن ماهی مرتکب تخلف می‌شود؛ چرا که مردم نباید هزینه این تخلفات را از جیب‌شان بپردازند. 

    

افزایش 100 درصدی قیمت  آش و حلیم ماه رمضان 

رئیس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان مشابه در خصوص قیمت آش و حلیم در ایام مبارک ماه رمضان گفت: با ابلاغ کمیته نظارت و تنظیم بازار استان تهران مقرر شد که امسال قیمت هر کیلو آش رشته و حلیم به ازای هر کیلو 25 هزار تومان عرضه شود. حسین محمدی در گفت‌وگو با ایلنا ادامه داد: ما سه هفته قبل قیمت پیشنهادی خود را که همان 25 هزار تومان بود به کمیته اعلام کردیم و اگر تاخیری در خصوص اعلام قیمت‌ها صورت گرفته از سوی این کمیته بوده نه ما، درنهایت آنها یک ساعت پیش قیمت را به ما ابلاغ کردند و ما نیز به زیر مجموعه‌های خود که از قبل بنرهای خود را آماده کرده بودند و فقط جای قیمت را خالی گذاشته بودند اعلام کردیم. به گزارش ایلنا سال گذشته قیمت هر کیلو آش رشته با مخلفات کامل 13 هزار تومان و حلیم ساده 12 هزار تومان بود که امسال بیش از 100 درصد قیمت آنها افزایش داشته است.