بازدید دکتر مظفری و دریادار خانزادی از ناوشکن الوند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از ناوشکن الوند با بخش‌های مختلف این ناوشکن و مراحل هدایت و عملیات‌های دریایی آن آشنا شد.

به گزارش ایلنا؛  دکتر مظفری و جمعی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش به همراه امیر دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و دریادار دوم سلیمی پناه، معاون آموزش نیروی دریایی ارتش صبح چهارشنبه 23 مرداد در بازدید ازناوشکن الوند با بخش‌های مختلف این ناوشکن از جمله کابین کنترل و فرماندهی، عرشه ، سیستم‌های هدایت ناو، سامانه کنترل آتش و رادارناوبری آشنا شده و در جریان امکانات، تجهیزات و مأموریت‌های این ناوشکن قرار گرفتند.

دکتر مظفری در این بازدید ضمن آشنایی با روند فعالیت نیروهای خدوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در عملیات‌های دریایی و تقدیر از تلاش مسئولانه آنها تاکیدکرد: ساخت مستندی از بخش‌های مختلف ناوشکن و شرایط فعالیت یگان‌های نظامی در عملیات‌های دریایی، هموطنانمان را در جریان رشادت‌ها و روندسخت حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران و امنیت آبهای بین المللی قرار می دهد.  

دریادارخانزادی نیز با اشاره به شرایط سخت اقامت طولانی مدت بر روی ناوشکن درعملیات‌های دریایی گفت: این شناور جزو اولین ناوشکن‌های پیشرفته کشور بوده و از تجهیزات کاملی برخوردار است . وی با اشاره به سرعت بسیارزیاد ناوشکن الوند به عنوان عامل موفقیت عملیات‌ها و گشت زنی‌های دریایی افزود: زمان ماموریت‌ها گاه  3 تا 5 ماه طول می کشد که رعایت نظم وانضباط و دقت و هوشیاری در اقامت‌های طولانی از مهم ترین مشخصه‌های یگان مستقرروی ناوشکن الوند است. 

ناخدا دوم عرشه حسین بهرامی فرمانده ناوشکن نیز با بیان اینکه ناوشکن الوندتا کنون در عملیات‌های متعددی در خلیج فارس و آبهای بین المللی شرکت کرده است گفت: نجات کشتی‌های ایرانی از دست دزدان دریایی خلیج عدن و نمونه‌های متعددی از این ماموریت‌ها بیانگر آمادگی یگان نظامی مستقر بر روی ناوشکن الوند و تجهیزات مناسب آن است.

در این بازدید نماهنگی از عملیات‌ها و رزمایش‌های غرورآفرین ناوشکن الوند نمایش داده شد.

لازم به ذکر است ناوشکن الوند برای انتقال نیروها و عملیات پشتیبانی از مسابقات غواصی در عمق ارتش‌های جهان که از 13 مرداد به میزبانی جزیره کیش آغاز شده است در اسکله تجاری این منطقه آزاد پهلو گرفته است.

    

برگزاری دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی میراث فرهنگی جزیره کیش

دومین نشست تخصصی میراث فرهنگی جزیره کیش با هدف بررسی ابعاد مهم این حوزه و تاثیر آن بر صنعت گردشگری برگزار می شود.

به گزارش ایلنا، این نشست به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان  و با هدف بررسی نقش میراث فرهنگی کیش و تاثیر آن بر توسعه صنعت گردشگری منطقه، شنبه 26 مرداد از ساعت 19 تا 21 در هتل میراژ برگزار می‌شود.  گفتنی است دکتر سید احمد محیط طباطبائی، رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران و عضو شورای فنی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران سخنران این نشست خواهد بود.