سهراب سلیمی سراغ «آقای اشمیت کیه؟» رفت

سهراب سلیمی قصد دارد نمایش «آقای اشمیت کیه؟» را دی سال جاری در سالن عباس جوانمرد خانه تئاتر روی صحنه ببرد. به گزارش ایلنا، سهراب سلیمی بازیگر و کارگردان تئاتر که پیش از این نمایش‌هایی چون «خرده جنایت‌های زن و شوهری»، «نوای اسرارآمیز»، «عشق لرزه» و «مهمانسرای دو دنیا» را به صحنه برده بود، سال ۹۶ نمایش «بوی خواب» را در مجموعه تئاتر شهر اجرا کرد. وی قصد دارد در جدیدترین تجربه کارگردانی خود، نمایش «آقای اشمیت کیه؟» نوشته سباستین تیری را دی سال جاری در سالن عباس جوانمرد خانه تئاتر روی صحنه ببرد. در این اثر نمایشی ایرج راد، شهره رعایتی، میثم رازفر و سینا خدابخشی به ایفای نقش می پردازند.

    

علی‌اصغر دشتی با «زیراکس» به حافظ می‌رود

نمایش «زیراکس» به کارگردانی علی‌اصغر دشتی و تهیه‌کنندگی خانه بین‌الملل بامداد در تالار حافظ به صحنه می‌رود. به گزارش ایلنا، علی‌اصغر دشتی در جدیدترین تجربه خود قصد دارد نمایش «زیراکس» را ۷ آذر در تالار حافظ به صحنه ببرد. این نمایش به پیشنهاد خانه بین‌الملل بامداد و با همراهی ۱۵ نفر از هنرجویان فارغ‌التحصیل بازیگری این موسسه تولید شده است. بازیگران این نمایش عبارتند از (به ترتیب حروف الفبا): علی ابر، داریوش احمدی، نونا تاجداران، فرزانه توسلی، فاطمه توکلی، زهرا خدادوست، علیرضا  دست‌افکن، بهرام شرقی، محمد امین عمیدیان، آزاد فرامرزی، ریحانه فراهانی، محمد قربانی، کیمیا کتابدار، غزل معصوم‌شاهی، مریم یوسفی. متن نمایش «زیراکس» توسط محمدرضا مرزوقی و بر اساس روایت‌های شخصی بازیگران نوشته شده است. نمایش «زیراکس» به تهیه‌کنندگی خانه بین‌الملل بامداد از ۷ آذر ساعت ۱۸:۳۰ در تالار حافظ روی صحنه می‌رود. خانه بین‌الملل بامداد موسسه آموزش سینما و تئاتر است که به مدیریت پریسا بخت‌آور فعالیت خود را از سال ۱۳۹۵ آغاز کرده است. علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

    

مردم مهمان ویژه افتتاحیه «پنجره‌ای رو به آسمان» شدند

نمایش «پنجره‌ای رو به آسمان» به کارگردانی امیر دژاکام  با حضور علاقه‌مندان به تئاتر در تماشاخانه سپند افتتاح شد. به گزارش ایلنا، اولین اجرای نمایش «پنجره‌ای رو به آسمان» به کارگردانی امیر دژاکام دوشنبه‌شب ۴ آذرماه در میان استقبال مخاطبان به صحنه رفت. بعد از اجرای نمایش که با استقبال و تشویق  تماشاگران همراه بود امیر کربلایی‌زاده بازیگر نمایش ضمن تشکر از مخاطبان که با وجود اختلال در اینترنت و مشکلاتی که در اطلاع‌رسانی آثار نمایشی به وجود آمده است استقبال بسیار خوبی از نمایش کرده‌اند، گفت: ابتدا باید به نمایندگی از کل گروه از حسین دژاکام نویسنده و تهیه‌کننده نمایش سپاسگزاری کنم که اگر او نبود هیچکدام از ما امروز اینجا نبودیم و این نمایش به صحنه نمی‌رفت. این اثر نمایشی با بازی بهرام ابراهیمی، شهره سلطانی، امیر کربلایی‌زاده و ... هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه سپند میزبان علاقه‌مندان به تئاتر است.