مسعود دلخواه با یک کمدی به ایرانشهر می‌رود

مسعود دلخواه از ۱۶ آبان‌ماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر، نمایش کمدی «هیچ چیز جدی نیست» را روی صحنه می‌برد. این اثر نوشته رچ اورلاف است.

س از عدم‌تکرار موفقیت «مفیستو» در «شاه‌لیر»، مسعود دلخواه تصمیم دارد نمایش «هیچ چیز جدی نیست» را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برد. این نمایش کمدی داستان گروه تئاتری است که قصد دارد تلفیقی از آثار شکسپیر، بکت، پینتر و اورلاف را به شیوه پست مدرن اجرا کند؛ اما آن چنان درگیر حواشی می‌شوند که اتفاقات غیرمنتظره‌ای پیش می‌آید. مسعود دلخواه پیشتر یکی از آثار اورلاف را در تماشاخانه سابق باران نمایشنامه‌خوانی کرده بود. قرار است این نمایش از 16 آبان تا 16 آذر در سالن استاد سمندریان ایرانشهر اجرا شود.

    

دیدار امیررضا کوهستانی با دانشجویان در «عصرتجربه»

امیررضا کوهستانی روز ۲۶ مهر ماه در «تئاتر مستقل تهران» با دانشجویان هنرهای نمایشی به گفتگو می‌نشیند.

وابط عمومی تئاتر مستقل تهران خبر داد  این جلسه با هدف مرور و انتقال تجربه‌های یک چهره معتبرِ هنرِ تئاتر در قالب سومین رپرتوار «عصر تجربه» برنامه‌ریزی شده که طی آن امیررضا کوهستانی به عنوان نمایشنامه نویس و کارگردان موفق ایرانی در عرصه داخلی و خارجی با دانشجویان به گپ و گفت می‌نشیند. امیررضا کوهستانی متولد 1357 در شیراز، نمایشنامه نویس و کارگردان شناخته شده تئاتر ایران در عرصه بین‌المللی و سرپرست گروه تئاتر «مهر» است. نام او ابتدا در سال 78 و با نگارش نمایشنامه «قصه‌های در گوشی» سر زبان‌ها افتاد اما دو سال بعد با نگارش و کارگردانی نمایش «رقص روی لیوان‌ها» عملا خود را بعنوان استعداد نوظهور و چهره‌ای‌ خلاق به تئاتر ایران معرفی کرد. «رقص روی لیوان‌ها» بعنوان دومین تجربه جدی کارگردانی این هنرمند، بعد از حضور موفق در جشنواره تئاتر دانشگاهی به هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر (1380) راه یافت، جایی که با استقبال تماشاگران، هنرمندان و منتقدان مواجه شد و دعوت فستیوال‌های بین‌المللی را در پی داشت.