فیدیبو به زودی نسخه صوتی «کلیدر» محود دولت‌آبادی را با صدای آرمان سلطان‌زاده به همراه موسیقی کیهان کلهر با همکاری رادیو گوشه و آوانامه منتشر می‌کند.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی فیدیبو، در کتاب صوتی «کلیدر» بیش از صد گوینده شامل گروهی از برترین گویندگان و صداپیشگان کشور که در عرصه‌های رادیو، دوبله و کتاب صوتی فعالیت می‌کنند ایفای نقش خواهند کرد و اثر با فضاسازی‌های گسترده‌ی صوتی که ترکیبی از انواع افکت‌های صوتی و موسیقی است، تدوین و ارائه خواهد شد.

آرمان سلطان‌زاده، فریبا متخصص، محسن بهرامی، مهبد قناعت‌پیشه، بیوک میرزایی، شیما درخشش، محسن زرآبادی‌پور، مجید همزه، کرامت رودساز، رامین پورایمان، نورالدین جوادیان، ارشیا شریعتی، امید تقوی، حمید یزدانی، فرشید صمدی‌پور، محمدرضا قلم‌بر، مریم پاک‌ذات، ناهید مسلمی و سحر بیرانوند تعدادی از گویندگان این مجموعه سترگ صوتی هستند.

فیدیبو در ادامه ارائه نسخه‌های صوتی آثار استاد دولت آبادی، پیش از این کتاب سلوک با صدای مجتبی شکوری و دو داستان از کارنامه سپنج را با صدای بهنام تشکر را با همکرای رادیو گوشه منتشر کرده بود.

این در حالی است که به زودی زمان‌بندی دقیق دیگر آثار اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کارگردانی کتاب صوتی کلیدر را آرمان سلطان زاده بر عهده دارد و در آن از قطعات مختلفی از موسیقی‌ها و اجراهای کیهان کلهر استفاده خواهد شد. مراحل پیش‌تولید، پژوهش، ضبط و تولید نسخه صوتی از حدود یک سال پیش آغاز شده و نسخه صوتی نهایی آن بیش از صد ساعت خواهد بود.

جلد اول این مجموعه صوتی در تابستان ۱۴۰۱ در فیدیبو منتشر خواهد شد.