نمایشگاه آثار حسین زینال‌پور با عنوان «هفت‌سنگ» در گالری شیرین برپاست.

زینال‌پور در گفت و گو با هنرآنلاین درباره آثار این مجموعه گفت: بازی برایم اهمیت زیادی دارد و در این مجموعه بازی‌هایی را مدنظر داشتم که بر اساس شانس هستند و قصد داشتم موضوع شانس را به چالش بکشم. روی بازی‌های مثل منچ و مارپله که شانس در آن‌ها خیلی دخیل است کار کردم و آن‌ها را با فضای روز دنیا و تاریخ ترکیب کردم.

زینال‌پور ادامه داد: در استیتمنت این نمایشگاه نوشته‌ام «شانس (تاس) تکه سنگی است که یا بازی می‌دهد، یا بازی می‌دهی...».

احساس می‌کنم اتفاقاتی که در بازی‌های شانسی هست با دنیای امروز ما گره خورده است. به ویژه در یک سال گذشته با شیوع کرونا کارهایم از این مسئله نیز تاثیر گرفت و به این فکر می‌کردم که در شرایط فعلی چه کسانی خوش شانس هستند، آن‌هایی که زنده مانده‌اند یا آن‌ها که مرده‌اند.

او درباره فضای آثار خود گفت: در همه تابلو‌ها فضای داخلی کاخ‌های ایران دیده می‌شود و تنها در یک تابلو داخل کاخ ورسای را نشان داده‌ام و فقط در این تابلو فیگور انسان دیده می‌شود.

در این اثر یک دختر در حال بازی تخته نرد با یک فضانورد است و اگرچه فضانورد هم یک انسان است، اما حضور او در این فضا عجیب به نظر می‌رسد. انگار دختر با یک موجود نامعقول در حال بازی است. این اثر برای من کاملاً اجتماعی و رئال است اما هر مخاطبی می‌تواند برداشت خود را از آن داشته باشد.