نمایشگاه آثار ساغر مشیری امین با عنوان «خیابان، تأمل» در گالری راوی برپاست.

مشیری در گفت‌و‌گو با هنرآنلاین درباره شکل‌گیری این نمایشگاه گفت: ایده اولیه مجموعه دو سال پیش به ذهنم رسید. من در رشته معماری تحصیل کردم و کارم در این زمینه بود، اما همیشه به دنبال تقاطعی میان هنر و معماری بودم.

با توجه به اینکه شهرها این تقاطع را خیلی خوب در نقشه خود نشان می‌دهند من هم تصمیم گرفتم بر اساس این نقشه‌ها کار کنم و این تقاطع‌ها را در خیابان‌ها و کوچه‌ها که به طور روزمره با آن‌ها در ارتباط هستیم بهتر توانستم نشان دهم.

مشیری ادامه داد: می‌خواستم نشان دهم که خاطرات و تکه‌های گمشده افراد در خیابان‌های شهرها جا مانده است. هر کدام از تابلوهای این مجموعه یک شهر را نشان می‌دهند و بخشی از شهر را انتخاب کردم که اغلب یک بافت خلوت در کنار بافت متراکم قرار گرفته است.

معمولا هر شهر دارای بناهای باستانی، تاریخی، هنری و معروفی است که مردم هویت آن شهر را با آن بنا می‌شناسند.

بنابراین سعی کردم چنین بناهایی را انتخاب کنم که برای همه شناخته شده باشد و آن بناها را همراه با خیابان‌ها و کوچه‌های اطرافشان  به تصویر کشیدم.

مشیری ادامه داد: در نمایشگاه کسانی که تابلوها را می‌دیدند مناطق مختلف روی نقشه‌ها را شناسایی و خاطرات خود را که در این محل‌ها و خیابان‌ها داشتند مرور می‌کردند و این دقیقاً همان چیزی بود که من در ذهن داشتم.