برخلاف جشنواره تئاتر فجر که به صورت زنده در سالن‌های دولتی اجرا شد، مهدی حاجیان، دبیر اجرایی هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک خبر داد که تمام آثار شرکت‌کننده در این جشنواره، در طول دوره برگزاری آن از طریق فضای مجازی دردسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مهدی حاجیان  توضیح داده است این موضوع به منظور دسترسی سهل‌تر مخاطبان به نمایش‌های این دوره از جشنواره تهران مبارک است. قرار است تمام آثار شرکت‌کننده در بازه زمانی جشنواره یعنی ۱۰ تا ۱۷ اسفند ماه از طریق  چهار سامانه مجازی یا همان  VODها میزبان آثار این دوره باشند. برخلاف بخش آنلاین جشنواره تئاتر فجر که هر اثر در یک بازه مشخص اجرا می‌شد‌،‌ در تهران مبارک قرار است تمام آثار در طول برگزاری جشنواره پخش ‌شوند و از همین رو این جشنواره جدول نمایش‌ آثار ندارد که می‌تواند به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ برگزاری جشنوا‌ره‌های به حساب آید.

حاجیان درباره شیوه تماشای این آثار نیز اطلاعاتی ارائه داده است از جمله اینکه «مخاطبان عزیز فقط برای دیدن نمایش‌های صحنه‌ای جشنواره باید بلیت تهیه کنند یا از کدهای مخصوص استفاده کنند؛ ولی تماشای نمایش‌های بخش‌های فضای باز، محیطی، سنتی، ایده‌های نو و فضای مجازی  رایگان است.» به گفته او، آثار این دوره از جشنواره نمایش عروسکی از طریق سامانه‌های «تلویزیون تئاتر ایران»، «تیوال»، «نمایش‌نت» و «هاشور» در دسترس مخاطبان خواهند بود.

حاجیان افزوده است‌«تلاش بر این است که نمایش آثار از ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۱۰ اسفند ماه آغاز شود و این نمایش‌ها تا ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۱۷ اسفند ماه، یعنی تا پیش از آغاز اختتامیه، قابلیت استفاده و دسترسی را دارند.»

هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک با یاد زنده یاد گلزار محمدی، دبیر فقید این جشنواره و با دبیری اجرایی مهدی حاجیان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی دهم تا هفدهم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک، میزبان 55 نمایش از سراسر کشور خواهد بود و برخلاف سال‌های گذشته خبری از آثار بین‌الملل نیست.