زندگی مهاجران خارجی در بافت‌های تاریخی یزد و اصفهان

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از زندگی مهاجران ملیت‌های مختلف در بافت‌های تاریخی یزد و اصفهان خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به آمارهایی در خصوص سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌نشین، خاطرنشان کرد: حتی در بافت‌های تاریخی  و بافت‌های فرسوده داخل شهر نیز وجود دارد و در بافت های ناکارآمد شهری که در مراکز شهر قرار دارند، ما شاهد حاشیه‌نشینی هستیم. کمااینکه در بافت های تاریخی شهرهایی مثل یزد و اصفهان مهاجرانی از ملیت‌های مختلف داریم. بافت‌های تاریخی که دارای میراث ارزشمند شهری و در برگیرنده ارزش‌های معماری هستند، در حال حاضر به دلیل نداشتن برنامه منسجم و اثربخش صدمات بسیاری دیده‌اند. بخش زیادی از مهاجران در این مناطق شامل ۳۴ هزار و ۱۴۱ هکتار در ۱۷۵ شهر و ۶۰۰ محل ساکن شده‌اند.

    

افزایش گشت‌های محسوس و نامحسوس پلیس در ماه رمضان

رئیس پلیس پیشگیری ناجا از آمادگی و برنامه‌ریزی پلیس برای برقراری هرچه بیشتر آرامش و امنیت جامعه در ماه مبارک رمضان و استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی در انجام ماموریت‌ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمد شرفی گفت: تدابیر پیشگیرانه برای مقابله با هرگونه اخلال در نظم عمومی، پیش‌بینی تمهیداتی برای آسان‌سازی عبور و مرور، کنترل اماکن عمومی اعم از ترمینال‌های مسافری، ایستگاه های راه آهن و فرودگاه‌ها برای رعایت حرمت این ماه و برخورد با افراد و اماکن متخلف در امر مبارزه با روزه خواری، مقابله با متظاهرین به روزه خواری در ملأ عام، برخورد با روزه خواری در محورهای کوهستانی و تفرجگاه ها و همچنین پوشش انتظامی پارک ها در ایام ماه مبارک رمضان، ایجاد محیطی ایمن برای روزه داران و شهروندان با تکیه بر ظرفیت‌های درون‌سازمانی و همکاری نزدیک با دیگر نهادها و همچنین شناسایی و برخورد قانونی با خرافات و بدعت‌گذاری‌های احتمالی، تعریف می‌شود که پلیس پیشگیری به دلیل نوع ماموریت خاصی که دارد در اجرای همه این راهبردها نقشی مؤثر ایفا می‌کند.