این‌بار خبری از «پول»، «دفترچه» و «حساب» نیست؛ صحبت از «ویلچیر» و «عصا» و «واکر» است؛ تجهیزاتی که می‌تواند از گوشه انبارتان بیرون بیاید و به خانه نیازمندی برسد که چشم‌انتظار است. اگر می‌خواهید در این بانک ثبت‌نام کنید، عدد «۱» را به ۳۰۰۰۲۱۴۷ بفرستید.

ماجرا از این قرار است که داوطلبان هلال‌احمر تصمیم دارند به بیماران نیازمند به تجهیزات پزشکی یاری برسانند. چه‌طور؟ شما می‌توانید در هر گوشه از کشور که هستید، تجهیزات‌پزشکیِ مازاد خود را به سازمان داوطلبان بسپارید. هلال‌احمری‌ها این تجهیزات را به‌دست آن‌هایی می‌رسانند که از تهیه‌ وسایلی مثل ویلچیر، عصا، واکر، تخت بیمار، کپسول اکسیژن و ...  معذورند. 

در این رابطه دکتر محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: نیاز افراد جامعه به تجهیزات‌پزشکی به‌صورت موقت، گران‌قیمت‌بودن وسایل تجهیزات‌پزشکی برای افراد نیازمند و کوتاه‌بودن زمان و فرآیند نیاز بیمار به تجهیزات‌ پزشکی در برخی دوره‌های درمانی از ضرورت‌های اجرای  این طرح است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به‌کارگیری تسهیلات و امکانات موجود با اتکا به مشارکت‌های مردمی، ترویج سنت حسنه‌ هبه به‌عنوان راهکاری نمونه در امور خیریه، به‌کارگیری روش‌های مناسب برای حمایت از بیماران نیازمند، بهترکردن کالای قابل‌استفاده و مازاد، بسترسازی مناسب برای مشارکت در کار خیر با کمترین هزینه، و جلب مشارکت داوطلبان و خیّران را از اهداف «بانک امانات تجهیزات پزشکی» عنوان کرد.