وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با همت داروسازان و جوانان اندیشمند در شرکت‌های دانش بنیان، تا چند سال آینده از واردات دارو بی‌نیاز می‌شویم.

سعید نمکی دیروز در سومین یادواره ایثارگران و شهدای داروساز در موزه دفاع مقدس افزود: اکنون با همت صنعت داروسازی، ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز مردم در داخل تولید می شود اما ارزی که برای سه درصد داروهای وارداتی صرف می شود، ۲.۵ برابر آن ۹۷ درصد تولید داخل است.

وی ادامه داد: در شرایطی زندگی می کنیم که سخت‌ترین سال‌های اقتصادی بعد از انقلاب است اما در این وضعیت میزان کمبود دارو یک سوم زمان مشابه در سال گذشته است و توانسته ایم به همت داروسازان کشور کاری کنیم که در دورترین نقاط کشور در کنارک و سرباز مردم کمبود دارویی را حس نمی کنند.

نمکی گفت: وظیفه برای پاسداشت خون شهدا این است که تک تک ما داروسازان از پاکیزگی جامعه داروسازی دفاع کنیم و نگذاریم مردم ذره ای فکر کننند که داروسازان در عرصه تولید و واردات آلوده به فساد است یا به بیت‌المال خیانت می‌کند. مردم نمی‌پذیرند که داروسازان دارویی را برای کودک سرطانی وارد می کند که اصالت ندارد.

وزیر بهداشت افزود: جامعه داروسازی خود پاسدار دفاع از پاکیزگی این حرفه خواهد بود تا هر روز در عرصه داخلی و بین‌المللی سرافراز باشیم و اجازه نمی دهیم آمریکا به آرزوی خود برسد که ملت ما در مقابل آنها زانو بزند.

نمکی گفت: آمریکا به دروغ می گوید که مانع واردات دارو به ایران نیستیم اما بیشترین نیرنگ را برای تحریم دارو اعمال می کند که مردم را به زانو درآورد.

وی افزود: وظیفه ما در قبال شهدا این است که از حق مردم برای تامین دارو دفاع کنیم تا سالم بمانند و داروهای مورد نیاز خود را  در دسترس داشته باشند.