عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همان‌طور که رهبر انقلاب گفتند، آمریکا و تمام دنیا از مردم ایران می‌ترسند نه از کسی دیگر و ایشان با درک این موضوع، آن راهبردها را درباره انتخابات مطرح کردند، اما متاسفانه مجموعه این موضوع را درک نمی‌کنند و به همین دلیل برخوردی که با انتخابات فعلی شد، باعث کوچک‌تر شدن جمهوری اسلامی می‌شود. اگر این روند ادامه پیدا کند، جمهوری اسلامی کوچک و کوچک‌تر می‌شود.

سیدمحمد صدر در گفت‌وگو با ایلنا، درباره انتخابات اسفند افزود: رهبر انقلاب به خوبی می‌دانند وقتی انتخابات پرشور باشد یعنی حضور مردم جدی است و این برای نظام جمهوری اسلامی ایران مشروعیت می‌آورد. ما هرچه داریم از مردم داریم. اگر مردم نباشند، هیچ‌کس نیست. یعنی نه تنها الان بلکه انقلاب‌ ما هم حرکتی بود که مردم انجام دادند.

وی در پاسخ به این سوال که تحلیل شما درباره رد صلاحیت چهره‌های شاخصی مانند حسن روحانی و امثال این افراد در انتخابات اخیر چیست، گفت:‌ همانطور که با این اقدامات یعنی ردصلاحیت‌های صورت گرفته، شور مردم را برای شرکت در انتخابات از بین می‌برند، طبیعی است که ردصلاحیت‌های افراد شناخته شده، این ضربه را می‌زند که انگار آن کسانی که در گذشته سرکار بودند، آدم‌های خلافی بودند و خود این موضوع هم مشروعیت نظام را زیر سوال می‌برد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که در این دوره از انتخابات، درباره رد صلاحیت افراد با استناد به بند عدم التزام به نظام جمهوری اسلامی گفت: متأسفانه یک بینشی حاکم شده است که این بینش انقلابی و بینش امام خمینی (ره) نیست. حالا این بینشی که نه بینش امام، نه بینش انقلاب و نه بینش مردمی است یا به دلیل جهل است یا به دلیل نفوذ است.