رئیس شورای وحدت اصولگرایان گفت: با قهر عمومی در برخی سن‌ها، بدنه اجتماعی و اصناف روبرو هستیم. همه باید از توان و ظرفیت در اختیارمان استفاده کنیم تا این قهر را بشکنیم و باید حتی یک درصد هم که شده بر میزان مشارکت مردم اضافه کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در دومین نشست شورای وحدت اصولگرایان، با اشاره به وضعیت جاری کشور اظهار کرد: مشکلات کشور فراوان است؛ خودمان را نمی‌توانیم کنار بکشیم. نقد‌ها و پیشنهادات‌مان را در شرایطی که شاید به آن‌ها توجهی نمی‌شود باید مطرح کنیم. بیشتر از این نمی‌توانم موضوع را باز کنم. همبستگی ملی و خوشبینی جامعه آسیب‌دیده و افتراق نسلی شکل گرفته است و نباید به هیچ وجه نسبت به آن بی‌توجهی کنیم. 

وی با بیان اینکه مسائل و مشکلات کشور فقط و فقط از طریق کار تشکیلاتی قابل حل است، افزود: ما آسیب‌دیده عدم کار تشکیلاتی از ابتدای انقلاب هستیم. امام نگفتند با حزب مخالف هستند، اما برخی بزرگان کار تشکیلاتی را در کشور تعطیل کردند و کشور را دچار مشکلات عدیده‌ای در حوزه کار تشکیلاتی و هم‌افزایی کردند. پورمحمدی خاطرنشان کرد: فلسفه وجود شورای وحدت رفع این چالش آشکار و بزرگ است. هرچند که صرفاً با اقدام ما این چالش‌ها رفع نمی‌شود بلکه باید نظام قانونگذاری‌مان اصلاح شود. رییس شورای وحدت اصولگرایان با بیان این‌که «قانون انتخابات مشکلات زیادی دارد» گفت: بیش از ۴۰ ایراد به قانون جدید انتخابات وارد است که باید در آینده رفع شود. به کسی بی‌احترامی نمی‌کنیم، اما نمایندگان مجلس آینده باید بیشتر از سایر مجالس، حقایق را بفهمند و مسامحه کاری نکنند و ناراحت نشوند. در پیشگاه الهی مسئول هستیم.

وی تاکید کرد: باید یک بار برای همیشه یکی از مجالس کشور چالش‌ها و نقایص قانون انتخابات را حل کند. باید در شورای وحدت درباره امور کشور موضوع داشته باشیم و در قالب نظریه و مبانی مسائل و مشکلات را طرح و یکی یکی حل کنیم.

پورمحمدی ادامه داد: به فرض اینکه شورای نگهبان همه داوطلبان نمایندگی مجلس را تایید صلاحیت کردند آیا باز مشکلات کشور حل می‌شود؟ نیازمند یک تحول و بازسازی انقلابی و عقلانی حتی در قانون اساسی هستیم.

رییس شورای وحدت اصولگرایان هشدار داد: نه وقت تحولات بزرگ و نه وقت پیشنهادات بزرگ است باید از فرصت کمتر از ۴۰ روزه تا انتخابات اسفند با سخنان مثبت موج به وجود بیاوریم. باید به مردم بگوییم که اگر در انتخابات شرکت نکنید مشکلات کشور حل نمی‌شود. اگر هم ما را قبول ندارید افراد مقابل ما را انتخاب کنید، اما در انتخابات مشارکت داشته باشید. باید هر طور شده همبستگی ملی را 

تقویت کنیم.