رئیس‌جمهور گزارش‌های مستدل وزرا و مسئولان دستگاه‌های اجرایی از عملکرد حوزه کاری خود به مردم را در ایجاد امید در جامعه موثر دانست و از بخش رسانه‌ای دولت و دیگر رسانه‌ها خواست، نسبت به تبیین اقدامات دولت در بهبود معیشت مردم اهتمام بیشتری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت که به ریاست ابراهیم رئیسی برگزار شد، وزرا و اعضای کابینه با ارائه گزارش‌هایی به تشریح عملکرد و اقدامات صورت گرفته در حوزه کاری خود پرداختند.

در این جلسه وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با قدردانی از اهتمام رئیس جمهور نسبت به پرداخت مطالبات گندمکاران از روند پیگیری پرداخت این مطالبات از جمله تخصیص اعتبار ۵۰ هزار میلیارد تومانی گزارش‌هایی ارائه کردند.

وزیر نفت نیز از رکوردشکنی حجم گازرسانی به نیروگاه‌ها و خنثی‌سازی آثار تحریم و همچنین افزایش تولید نفت خبر داد. جواد اوجی در گزارش خود از اقدامات وزارت نفت برای مقابله با شایعه‌پراکنی و التهاب‌آفرینی درباره افزایش قیمت بنزین، حضور مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در جایگاه‌های بنزین را موجب آرامش افکار عمومی و کاهش التهاب ناشی از شایعات مطرح شده عنوان کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم ضمن ارائه گزارشی از بازدید خود از معادن ذغال سنگ استان کرمان و نیز رونق و رشد کیفی و کمی تولید در صنایع مس، نظرات و درخواست‌های کارگران را به اطلاع اعضای جلسه رساند. سید صولت مرتضوی همچنین واردات بی‌رویه را موجب زیان دیدن کارخانجات کشور دانست.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس جمهور نیز در این جلسه از امضای توافقنامه برای ساخت ۵۰ دستگاه ایکس‌ری بومی کانتینری میان این معاونت و سازمان گمرکات کشور کمتر از ۱۰ روز پس از جلسه رئیس‌جمهور با تعدادی از تولید کنندگان خبر داد.

در ادامه این جلسه رئیس جمهور ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر و همه شهدای دولت، تمرکز بر بهبود وضع معیشتی مردم را از اولویت‌های اصلی مجموعه اقدامات و فعالیت‌های دولت دانست.

وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از تعلل در کارها به بهانه نظرات کارشناسی گفت‌:‌ نظرات کارشناسی پشتوانه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها در دستگاه‌های اجرایی است، اما باید مراقبت کرد که نظر اولیه یا غیرجامع یک کارشناس بهانه‌ای برای تاخیر و توقف انجام و اجرای طرح‌های دولت نشود.

رئیسی گزارش‌های مستدل وزرا و مسئولان دستگاه‌های اجرایی از اقدامات و عملکرد حوزه کاری خود به مردم را در ایجاد امید در جامعه موثر دانست و از بخش رسانه‌ای دولت و دیگر رسانه‌ها خواست، نسبت به تبیین اقدامات و فعالیت‌های دولت اهتمام بیشتری داشته باشند.