منابع خبری ازانجام مذاکرات میان ایران و بحرین برای احیای روابط خبر دادند.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که در حال حاضر گفت‌وگوهای مهمی میان ایران و بحرین در سطح دوجانبه برای از سرگیری روابط درحال انجام است. این منابع تاکید کردند که مذاکرات فعلا در سطح دوجانبه است و هیچ طرف دیگری در آن واسطه نیست و درصورت توافق درخصوص مسائل مورد اختلاف، نتایج این گفت‌وگو به زودی اعلام خواهد شد.

 ممدوح الصالح، نماینده پارلمان بحرین در گفت‌وگو با اسپوتنیک به جزئیات زیادی درخصوص ماهیت مذاکرات کشورش با ایران نپرداخت اما تاکید کرد که هیات پارلمانی ایران که اخیرا به منامه سفر کرد برای گسترش همکاری با بحرین ابراز تمایل کرد و بحرین نیز ابراز تمایل و رغبت کرد.

 وی گفت که در آینده نزدیک ابتکارعمل‌هایی برای حل اختلافات تهران و منامه مطرح خواهد شد.  الصالح درخصوص نتایج مذاکرات خاطرنشان کرد که می‌توانم بگویم تلاش‌های خیرخواهانه‌ای برای ازسرگیری روابط درحال انجام است و بی شک بزودی نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

 این نماینده بحرینی تاکید کرد که تهران و منامه بدون نیاز به طرف ثالث توانایی رهبری مذاکرات به طور مستقیم را دارند.  ممدوح الصالح همچنین خاطرنشان کرد که بحرین اهمیت ویژه‌ای به مساله بازگشایی سفارتش در تهران و ازسرگیری پروازها میان دو کشور می‌دهد.

 بر اساس این گزارش اخیرا مجتبی رضاخواه رئیس شورای بین‌المجالس مجلس شورای اسلامی به همراه هیاتی برای شرکت در نشست یکصد و چهل و ششم اتحادیه بین‌المجالس جهانی در منامه به بحرین سفر کرد.