نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تنگدستی و فقر جامعه تقصیر فرمانروایان است و و فقر مردم را باید همان گناه فرمانروایان دانست.

به گزارش ایلنا، مسعود پزشکیان، ادامه داد: طبق گفته مقام معظم رهبری اگر سرزمینی را فقیر نگه داشتید و فقیر کردید آن سرزمین ویران خواهد شد و بی تردید مردم تنگدست می‌شوند. این تقصیر فرمانروایان است. فقر مردم همان گناه، فرمانروایان است و آنها هستند که موجب فقرمردم می‌شوند.

وی اظهار داشت: شما به دولت، مجلس، ادارات و سازمان‌ها  توجه کنید همه از یک جناح و یک دسته هستند و تقوا برتر است به عنوان مثال تقوا به این معنا که کسی خطا عمل نمی کند و افرادی را در کشور مدیر کردند که با توجه به خطاها می گویند مدیریت مقصر است، یک مدیر نیازمند علم ،تجربه و  توان  است،کدام مدیر این توانایی‌ها را دارد که این شرایط را درست کنند.  افرادی باید مدیریت کنند که الفبای مدیریت را بدانند.

پزشکیان  با اشاره به تحقیق و تفحص در خصوص ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان  تصریح کرد: دولت دوازدهم  سدسازی  در دریاچه ارومیه کرده است و حدود ۳۷ کیلومتر تونل ایجاد کرده و برای ۵۰ متر ۱۷۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سدها  آب وجود دارد و تمام این کارها در دولت جدید نگه داشته شده و حرکتی نمی‌کنند ، هیچ بودجه ای بر ای دریاچه ارومیه در نظر نگرفتند.