دور هشتم مذاکرات وین هم چنان در سطوح مختلف سیاسی و کارشناسی در حال پیگیری است و از روز دوشنبه با بازگشت روسای هیات های مذاکره کننده ایران و سه کشور اروپایی رایزنی ها در چارچوب دیدارهای دو جانبه و چندجانبه دنبال شده است. مذاکره کنندگان ارشد ایران و سه کشور اروپایی با یکدیگر دیدار کردند. در چهارچوب دور هشتم مذاکرات وین، علی باقری با مذاکره‌کنندگان ارشد سه کشور اروپایی و انریکه مورا، نماینده اتحادیه اروپا دیدار کرد.به گزارش ایسنا در همین حال انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مسکو سفر کرده و با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره برجام رایزنی کرد.مورا با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر از دیدارش با سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امورخارجه روسیه خبر داد و تاکید کرد که گفت‌وگوهای خوبی با او داشته است.وی افزود: نشست بسیار جالبی با معاون وزیر خارجه روسیه درباره معماری امنیتی اروپا، برجام و ونزوئلا داشتم. برای اتحادیه اروپا مهم است که به پرداختن به این موضوعات و سایر مسائل سیاست خارجی ادامه دهد.

همچنین میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در مذاکرات برجامی روز سه شنبه در توییتی از دیدار هیات‌های روسیه و آمریکا جهت بررسی شرایط پیرامون مذاکرات وین برای احیای برجام خبر داد و گفت: ما شرایط پیرامون مذاکرات وین بر سر برجام را با توجه خاص به مشکلات برجسته بررسی کردیم. بررسی‌ها میان تیم‌های مذاکراتی در فرمت‌های مختلف انجام می‌گیرد.

منابع ایرانی نزدیک به مذاکرات در وین بر این باورند که مذاکرات در مسیری درست در جریان است و تفاهم کلی درباره کلیت مباحث بین اعضای مختلف وجود دارد. در هر چهار پیش نویس مورد بحث، پیشرفت هایی به دست آمده است و بخش قابل توجهی از پرانتزها برداشته شده است، با این حال این به معنای پایان کار نیست چرا که هنوز اختلافات مهمی در جای خود باقی است.