رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم گفت: در داخل کسانی تلاش کردند که هرگونه صدای صلح‌خواهی، ارتباط منطقی، موضع عزتمندانه، حکمت و مصلحت با دنیا را مسدود کنند که این‌ها باید به مردم پاسخگو باشند.

حجت‌الاسلام احمد مازنی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره توهین و هتک حرمت رئیس‌جمهور از سوی برخی افراد از پشت تریبون‌ها اظهار کرد: معتقدم رفتارهایی که امروز از سویی کنشگران سیاسی ایران صورت می‌گیرد می‌تواند ناشی از دو عامل شخصی و تشکیلاتی باشد. در بحث شخصی باید گفت، به هر حال برخی افراد برای دیده شدن حرف‌های گنده گنده و قلمبه سلمبه می‌زنند و کارشان حکایت داستان برادر حاتم‌طایی است که نمی‌توانست سخاوتمند باشد پس یک کار قبیح و زشتی در کنار چاه زمزم انجام داد و از آن جهت مشهور شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم تصریح کرد: آنچه که من امروز  از برخی از افراد تندرو نسبت به رئیس جمهور قانونی مشاهده می‌کنم مانند تعبیرات توهین‌آمیز و عبارات نابجا ناشی از رویکرد تشکیلاتی جریان اصولگرا نمی‌دانم بلکه اینها جزء رفتارهای شخصی تعریف می‌شود، هرچند که ممکن است در طول این سال‌ها همانطور که شاهد بودیم محفل‌هایی وجود داشته باشد که این محافل این رفتارهای تند را تجویز کنند اما این از سوی اصولگرایان نیست.

وی یادآور شد:  در مقطعی محفل‌هایی وجود داشتند که قتل را تجویز می‌کردند و نتیجه‌اش  منجر به قتل‌های زنجیرهای و  یا ترور آقای حجاریان شد! در حال حاضر هم بعید نیست چنین محافلی وجود داشته باشد!

مازنی بیان کرد: با توجه به ارتباطی که در دوران همکاری با بعضی از این حضرات داشتم این را ناشی از یک برنامه تشکیلاتی نمی‌دانم، بلکه مسائل دیگری در میان است.

مازنی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا این روزها می‌خواهند همه چیز را به انتخابات ۱۴۰۰ گره بزنند به طوری که صدای وزیر نیرو درآمده است و می‌گوید «با هر جا که ما قرارداد می‌بندیم از داخل با آنها تماس می‌گیرند و می‌گویند شما دست نگه دارید تا دولت جدید سر کار آید و ما آن زمان ارزانتر به شما محصولات را خواهیم فروخت» این رفتارها چه تاثیری بر منافع ملی دارد، گفت: متاسفانه ما همه معایب دموکراسی غرب را آوردیم ولی محاسنش را نگرفتیم، به طور مثال یکی از محاسن دموکراسی غرب دوره‌ای بودن دوران قدرت و پاسخگو بودن صاحبان آن است. در دمکراسی غربی هر که قدرت بیشتری دارد پاسخگویی بیشتری دارد، رسانه‌ها آزاد هستند، شبکه‌های متعدد بخش خصوصی در فضای رسانه مشغولند و خیلی از چیزهای مثبت دیگری وجود دارد که می‌توان از آن‌ها الگو گرفت، اما لابی‌ها و بداخلاقی‌هایی که آقای اردکانیان هم اشاره کردند را گرفته‌اند.

مازنی گفت: این رفتارهایی که امروز در مقابل دولت مشاهده می‌کنیم ناشی از فرهنگ سیاسی غرب به خصوص آمریکاست؛ جالب است که این حضرات صدای استکبارستیزی‌شان گوش فلک را پر کرده است، ادعای ضد امپریالیسم و آمریکایی‌سیتزی‌شان می‌شود اما متاسفانه در رفتارشان بیشتر به منافع و مسائل شخصی و باندی‌شان فکر می‌کنند تا منافع و مصالح ملی.