فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: ما در سواحل خیلج فارس شهرهای زیرزمینی شناور و موشکی ساحل به دریا داریم.

سردار دریادار علیرضا تنگسیری، در  گفتگویی درباره شهرک‌های موشکی سپاه پاسداران اظهار کرد: تمام ساحل ما مسلح است و تمام شهرهای زیرزمینی ارتش و سپاه با کاربردهای مختلف دفاعی در تمام سواحل جنوب گسترده شده‌اند، سواحل هم کاملا مسلح است و این را شعار نمی‌دهیم.

وی افزود: شهرهای شناور موشک‌انداز داریم و هر زمانی که بزرگواران ما صلاح ببینند، آن را به نمایش خواهیم گذاشت. دشمن ما می‎داند که در کل ساحل خلیج‌فارس و مکران شهرهای زیرزمینی در مجموعه ارتش و سپاه وجود دارد، اما اطلاعاتش دقیق نیست؛ اما حالا چیز دیگری که به یقین می‌گویم، این است که ما در خلیج‌فارس و دریای عمان همه جا هستیم، هرجایی که حتی فکر آن را هم نمی‎کنید. ما کابوس شما هستیم.

بنا به گزارش تسنیم، سردار تنگسیری تاکید کرد: برای نمونه، فقط اشاره کنم که ما بسیج دریایی را تشکیل دادیم. در طول خط ساحلی دو هزار و ۲۰۰ کیلومترـ که این غیر از ساحل جزایر است‌ـ بسیج دریایی مستقر است و تا امروز ۴۲۸ ناوگروه با بیش از ۲۳ هزار نفر نیرو سازمان‌دهی شده‎اند.هر ناوگروه در تعریفی که برای بسیج دریایی شده ممکن است شامل ۴۵ فروند، ۱۰ فروند لنج یا ترکیبی از این دو باشد.

وی با تاکید بر اینکه تمام ساحل ما مسلح است، تصریح کرد: از طرفی، اشراف اطلاعاتی کاملی را در خلیج ‌فارس داریم. هر ناوی از ابتدای ورودش از تنگه هرمز که وارد می‎شود تا انتهای خروجش، دقیقا ما می‎دانیم کجاست، چه می‌کند و زیر دید و تیرهای دقیق و مستقیم ما هستند. این شعار نیست. موشک‎های ما برد بالایی دارند و در آینده منتظر خبرهای جدید از موشک‎های برد بلند و شناورهایی که تصور آن را هم نمی‌کنند، باشند.