نخست‌وزیر پاکستان بر تلاش خود برای مقابله با وقوع جنگ میان ایران و آمریکا تاکید کرد و گفت:‌ من با رئیس‌جمهور ایران صحبت کرده‌ام باید صبر کنیم ببینیم چه پیش خواهد آمد.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در مورد تنش‌های میان ایران و آمریکا گفت: بسیار مهم است که چنین جنگی میان ایران و آمریکا اتفاق نیفتد؛ ما از یک طرف موضوع افغانستان را داریم، در واقع همین مشکل را در طرفی دیگر داریم. آخرین چیزی که می‌خواهیم این است که ما شاهد یک درگیری دیگر در طرف دیگر مرزهایمان میان ایران آمریکا و عربستان و امارات باشیم. این اتفاق یک کابوس واقعی برای ما خواهد بود.

وی افزود: اگر قیمت نفت بالا برود، این نه تنها بر ما بلکه بر بسیاری از کشور‌های جهان اثر خواهد گذاشت و  موجب فقر خواهد شد و معلوم نیست که این وضع تا چه وقت به طول خواهد انجامید. این خیلی خطرناک است. 

عمران خان درمورد تمایل ترامپ برای جنگ گفت:  تمام تمایلات دونالد ترامپ مخالفت با جنگ است. اما هستند کسانی در اطراف او که خواهان جنگ باشند. چنین جنگی بسیار خطرناک خواهد بود. من هر کاری که بتوانم انجام می‌دهم. باید تلاش کنیم تا از چنین جنگی جلوگیری کنیم. من با رئیس‌جمهور ایران صحبت کرده‌ام باید صبر کنیم ببینیم چه پیش خواهد آمد.