حدود ۵۰ نفر از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون، روز یکشنبه با تجمع مقابل ساختمان استانداری خوزستان در اهواز خواستار پرداخت معوقات خود شدند.

یکی از این کارگران که خواست نامش ذکر نشود در گفت‌وگو با ایرنا با انتقاد از پرداخت نشدن به موقع حقوق خود بیان کرد: در آستانه عید فطر قرار داریم اما هیچ پولی برای تامین نیاز خانواده‌هایمان نداریم.

وی ادامه داد: با وجود گرمای هوا و قرار داشتن در ماه رمضان باید برای پرداخت حقوق خود زحمت‌های بسیاری را متحمل شویم ولی تاکنون هیچ جواب قانع‌کننده‌ای از سوی مسئولان نشنیدیم.

وی گفت: تنها خواسته کارگران پرداخت حقوق در مقابل انجام کار است. نگرانی ما از پرداخت نشدن حقوق در شرایط اقتصادی سخت فعلی است.

شهردار کوت عبدالله البته دلیل این امر را مشکلات مالی این شهرداری بیان کرد و افزود: به محض تامین اعتبارات مالی این معوقات پرداخت می‌شود.

نواب حاجیان سعیدی ادامه داد: در هیچ شهری از کشور کارگران برای حقوق معوق یک ماه خود تجمع نمی‌کنند و دلیل تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله برخی فشارهای افراد پشت‌پرده است.

وی گفت: برخی برای استخدام نیروهای خدماتی به شهرداری فشار وارد می‌کنند و وقتی با مقاومت روبه‌رو می‌شوند زمینه این گونه تجمعات را فراهم می‌کنند.

به گفته وی، این شهرداری تا سال ۹۳ با ۲۵۰ نیرو اداره می‌شد اما اکنون تعداد نیروهای شهرداری به ۸۵۰ نفر رسیده که بیش از ظرفیت است.

کارگران شهرداری کوت عبدالله در اردیبهشت امسال نیز چند بار برای پرداخت معوقات خود مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کرده بودند.