رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی گرگان گفت: کارگران ساختمانی سراسر کشور باید مشمول مشاغل سخت و زیان‌آور و بازنشستگی پیش از موعد باشند.

جواد کمیزی در گفت‌وگو با ایلنا، مساله بیمه کارگران ساختمانی را نگران‌کننده توصیف کرد و گفت: با شرایط فعلی امیدی نداریم که کارگرانی که یکی از سخت‌ترین مشاغل دنیا را برعهده دارند، بتوانند از بیمه حداقلی تامین اجتماعی و حمایت‌های آن بهره‌مند شوند. به گفته وی، ساخت و سازساختمان درحالی یکی از پولسازترین و پردرآمدترین مشاغل محسوب می‌شود که کارگرانی که آن را می‌سازند، هیچ سهمی از این در آمد ندارند و جزو محروم‌ترین قشر به حساب می‌آیند. وی ادامه داد: کارگران ساختمانی از دولت و مجلس تقاضا دارند ضمن مطالبه حق بیمه، شغل کارگر ساختمانی را مشمول مشاغل سخت و زیان‌آور وبازنشستگی پیش از موعد قرار بدهند. یک کارگر ساختمانی نسبت به دیگر کارگرها به درمان بیشتری احتیاج دارد، چون در معرض کار و فشار زیادی قرار دارد.

کمیزی بیان کرد: به دنبال قطع تخصیص سهمیه بیمه در چهارسال گذشته هرچه خطاب به مسئولان گفتیم راه به جایی نبردیم. نه مجلس، نه دولت و نه سازمان تامین اجتماعی گوشی برای شنیدن دردهای ما نداشتند. انتخابات مجلس تمام شد و ما از نمایندگانی که به مجلس راه پیدا کردند درخواست جدی پیگیری مطالباتمان را داریم. متاسفانه در دوره یازدهم نمایندگان مجلس اقدام مثبتی برای کارگران ساختمانی نکردند. وی بیان کرد: تنها راه برون‌رفت کارگران ساختمانی از مشکلات توجه مسئولان است. سطح رضایت‌مندی جامعه کارگری در حال پایین آمدن است و این نتیجه خوبی

 نخواهد داشت.