تجدیدنظری در حقوق کارگران صورت نخواهد گرفت

وزیر تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی گفت: همه تلاش دولت این است که تورم را مدیریت کند ولی مدیریت تورم به معنای تجدیدنظر در حقوق کارگران نیست.

به گزارش ایلنا، صولت مرتضوی درباره بحث استفاده از کالابرگ گفت: این موضوع به صورت آزمایشی و به صورت اختیاری انجام می‌شود که هم به صورت کالابرگ و به صورت نقدی این کار صورت می‌گیرد. کار بدین شکل است که ما قبل از موعد مقرر واریز یارانه‌های نقدی، یک شبکه ملی پشتیبان ایجاد می‌کنیم و در این شبکه ملی پشتیبان، امکان خرید برای تمام یارانه‌بگیران فراهم می‌شود. می‌توانند آن کالاهایی که ۱۱ قلم است را خرید کنند و از یارانه استفاده کنند و می‌توانند اگر نیاز دیگری داشتند، در گام بعدی همزمان با یارانه‌ها، یارانه نقدی را هم دریافت کنند. این اختیار برای مردم است. فعلا گام اول به این شکل است که آزمایشی انجام می‌دهیم تا به تصمیم قطعی در حوزه اجرا برسیم.  وی افزود: دریافت نقدی فعلا اصل است اما کالابرگ را به کسانی که می‌خواهند کالابرگ الکترونیکی داشته باشند، ارائه می‌کنیم.

مرتضوی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت این کالابرگ‌ها پایین‌تر است، گفت: متناسب با نرخ زمانی که ارز ترجیحی حذف شد تلاش ما این است که کالا با آن مابه‌التفاوتی که از یارانه پرداخت می‌شد ارائه شود اما هنوز تصمیمات قطعی درباره نرخ‌ها گرفته نشده است.

وی در پاسخ به این سوال که نظر شما درباره پیشنهاد بالارفتن سن بازنشستگی و ادغام صندوق بازنشستگی چیست، گفت: اینکه صندوق‌های بازنشستگی مشترک شوند و زیر نظر وزارت تعاون بیایند یک تکلیف مهم است که در حال پیگیری آن هستیم. در مورد بالا رفتن سن بازنشستگی هم باید بررسی شود و مجلس هم تصویب کند، در این صورت حتما ملاک عمل خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش حقوق کارگران هم شامل این اقدام خواهد بود، گفت: قطعا همه تلاش دولت این است که تورم را مدیریت کند. مدیریت تورم به معنای تجدیدنظر در حقوق و مزایای کارگران نیست.