یک فعال حوزه کار، قراردادهای موقت را بزرگترین معضل جامعه کارگری دانست و با تاکید بر پیگیری مشکلات معیشتی کارگران و بازنشستگان، از وزیر کار خواست تا اجرای ۲۵درصد باقیمانده متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را پیگیری کند.

رحمت‌الله پورموسی در گفت‌وگو با ایسنا، مهمترین اولویت وزیر کار پس از استقرار در این وزارتخانه را پیگیری و ساماندهی قراردادهای کار دانست و گفت: در شرایط حاضر مهمترین دغدغه جامعه کارگری، بحث امنیت شغلی است و قراردادهای کار همچنان یک معضل بزرگ برای کارگران است. لغو دادنامه ۱۷۹ دیوان عدالت نیز در دستور کار است و انتظار داریم با حضور وزیر کار این مساله هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد. وی افزود: دغدغه دیگر بحث اشتغال است که یکی از مسائل جدی کشور به شمار می رود و باید برای ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی جدید برنامه مدونی داشته باشیم. این فعال حوزه کار در ادامه استفاده از نظرات مشورتی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در تصمیم‌گیری‌ها را خواستار شد و گفت: از وزیر کار انتظار داریم که یک تیم قوی از نخبگان حوزه کار را برای کمک به اداره این وزارتخانه بزرگ تشکیل بدهد و مدیران با تجربه و متخصص که انگیزه لازم برای پیگیری مسائل و مشکلات کارگران و بازنشستگان را دارند، به خدمت بگیرد.

این فعال حوزه کار با بیان اینکه ۶۵درصد جامعه بازنشستگان کشور را حداقل‌بگیران تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: موضوع معیشت مطالبه بازنشستگان است و بر همین اساس از وزیر کار انتظار داریم که اجرای ۲۵درصد باقیمانده متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تا قبل از پایان سال عملیاتی شود چراکه این مساله در حقوق و دریافتی و معیشت بازنشستگان اثرگذار است. پورموسی همچنین تجهیز بیمارستان‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی، کاهش هزینه‌های درمانی و توسعه مراکز ملکی تامین اجتماعی را از دیگر مطالبات بازنشستگان عنوان کرد.