جعفر آهنگران، تسهیل شرایط سفر به کیش‌‌، تکریم ارباب رجوع، توسعه زیرساخت‌های انرژی‌‌، اتمام طرح‌های نیمه تمام و حمایت از بخش خصوصی را مهم‌ترین رویکردهای سازمان منطقه آزادکیش برشمرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر آهنگران، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به ضرورت اتمام طرح‌های  نیمه تمام در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: زمانی کوتاه و میان مدت برای حل و فصل این فعالیت‌ها لازم است و تاکید دارم تکمیل این طرح‌ها به عنوان مطالبه ساکنان کیش و اصحاب رسانه به جدیدیت پیگیری می شود.

وی افزود: با توجه به مشارکت فعالانه تمامی دوستان و همکاران وفعالان بخش خصوصی تلاش خواهیم کرد  چشم انداز « کیش برای همه» با تسهیل شرایط سفر به کیش برای همه هموطنان محقق شود. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید برایجاد امکانات سفر ارزان به جزیره کیش برای همه هموطنان اظهار داشت: خارج سازی شرکت هواپیمایی کیش از روندخصوصی سازی یکی از مهم ترین عوامل رونق صنعت گردشگری و افزایش رضایتمندی هموطنان است. وی از اعلام آمادگی سرمایه‌‌‌گذاران کیش برای کمک به خارج شدن شرکت هواپیمایی کیش از روند خصوصی سازی خبرداد.

آهنگران همچنین به ساخت مسکن ملی در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: گرانی مسکن در جزیره کیش مشکلی است که بر آینده منطقه کیش و کیفیت فعالیت منابع انسانی تاثیر منفی دارد و به همین دلیل ساخت مسکن ملی و ارزان قیمت در جزیره کیش و بندر آفتاب  در دستور کارقرارگرفته است.

لزوم بازگشت سهام 51 درصدی سهام آب و برق به سازمان منطقه آزاد کیش، تسریع در ساخت و بهره برداری از پایانه جدید فرودگاه کیش، عدم واگذاری شرکت هواپیمایی کیش بهسازمان خصوصی‌سازی‌‌، تعمیم تجارب موفق سازمان منطقه آزاد کیش در استفاده از ابزارهای مالی بهبخش خصوصی با تشکیل شورای تامین مابع و سرمایه‌‌‌گذاری در سازمان منطقه آزاد کیش، توجه بیشتر به طرح‌های نیمه تمام، رسیدگی به پرونده‌های به جا مانده از قبل و توسعه و لایروبی بنادراز دیگرمواردی بودکه جعفرآهنگران برآن تاکید کرد. مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با توجه به گشایشی که برای کشور ما در سطح جهان رخ داده لازم است تا به زیرساخت‌ها توجه بیشتری شود و پاسخگوی متقاضیانی باشیم که از این پس برای سرمایه‌‌‌گذاری و فعالیت‌های اقتصادی ویا گردشگری به سوی جزیره کیش جلب می شوند.

وی به تشکیل چهار کمیته بر اساس سیاست‌های اجرایی در سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: منابع انسانی، یادگیری و رشد را باید  مورد توجه قرار داده و با اصلاح فرآیندها، ساده سازی و استانداردسازی فعالیت‌ها‌‌، عملکرد سازمان را ارتقا دهیم.

آهنگران با تاکید بر ضرورت تکریم ارباب رجوع‌‌، به تشکیل کارگروه رفع موانع در سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و گفت: با استفاده از رهنمودهای  مقام معظم رهبری در جهت مانع زدایی، کارگروه رفع موانع با همکاری نزدیک انجمن‌های صنفی و سرمایه‌‌‌گذاران جزیره کیش تشکیل شده است.

وی همچنین تصریح کرد: نظام تصمیم گیری در سازمان منطقه آزاد کیش باهدف پر رنگ ترشدن نقش بخش خصوصی در تصمیم سازی‌هاا بهینه سازی می شود. آهنگران تبدیل شرکت توسعه سرمایه‌‌‌گذاری کیش به سهامی عام  را یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌های این سازمان خواند و گفت: قرار گرفتن سهام این شرکت در بورس راه گشای بسیاری از مسائل بوده و آینده فعالیت‌ها  را تضمین خواهد کرد و امید داریم این امر را تا قبل از پایان دولت یازدهم به سرانجام نهایی برسد.