فضای 21 هزار متر مربعی مرکز نمایشگاه‌های بین‌‌المللی، در کنار امکانات بندری، فرودگاهی و اقامتی مناسب، کیش را به مطلوب‌ترین مرکز نمایشگاهی کشور تبدیل کرده است.

به گزارش ایلنا: جزیره کیش به عنوان نخستین منطقه آزاد تجاری و صنعتی کشور با بر خورداری از تسهیلات و زیر ساخت‌های مناسب از جمله بندر و فرودگاه مجهزبه پیشرفته ترین فناوری‌ها و امکانات تخصصی، عدم نیاز به روادید برای گردشگران خارجی، سیستم حمل و نقل شهری مطلوب، مراکز اقامتی مدرن و امکانات و تجهیزات استاندارد نمایشگاهی، سالیانه میزبان برگزاری تعداد زیادی از نمایشگاه‌های ملی و بین‌‌المللی است.

در جزیره کیش ایجاد یک مرکز بین‌‌المللی نمایشگاهی با سه سالن به مساحت ٢١٠٠٠ متر مربع در مجاورت فرودگاه بین‌‌المللی کیش فرصت بسیار خوبی را برای برگزاری نمایشگاه‌های متعدد و تخصصی فراهم کرده است به طوری‌که کیش هر ساله نزدیک به 20 نمایشگاه بین‌‌المللی و تخصصی را میزبانی می‌کند.

هرچند از یک سال گذشته تا کنون با توجه به شیوع ویروس کرونا برپایی نمایشگاه‌ها به تعویق افتاده و ستاد ملی مبارزه با کرونا تنها در زمینه‌های تخصصی با تعداد محدود مجوز برگزاری نمایشگاه را صادر می‌کند اما بی‌تردید با بهبود شرایط ناشی از شیوع کرونا ، برگزاری نمایشگاه‌های تجاری، گردشگری، اقتصادی و علمی در این منطقه دوباره رونق می‌گیرد.

بر اساس این گزارش سالن‌های مرکز نمایشگاهی کیش مجهز به تجهیزات و امکانات استاندارد نمایشگاهی، فنی و خدماتی می باشد که قابلیت برگزاری نمایشگاه‌های وسیع و یا برپایی همزمان چند نمایشگاه را داراست.

این مرکز نمایشگاهی زیر مجموعه شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه سازمان منطقه آزاد کیش است که 3 سالن نمایشگاهی با قابلیت جداکننده، سالن اجتماعات، فضاهای عمومی و رفاهیVIP، اتاق مذاکره، دفتر خبرنگاران، نمازخانه، کافی‌شاپ و کافی‌نت را در خود جای داده است.

وسعت فضای تحت پوشش این مجموعه، ٢١٠٠٠ متر مربع است که از این میزان 7000 متر مربع فضای باز مربوط به محوطه نمایشگاه با ارتفاع١٢ متری سقف سالنها و ظرفیت واگذاری ١٥ خط تلفن است.

سالن اجتماعات این مجموعه نمایشگاهی نیز با ظرفیتی بالغ بر 1500 صندلی میزبان مدعوین برنامه‌های جانبی و کارگاهای تخصصی در حاشیه هر نمایشگاه خواهد بود.

همچنین سیستم اینترنت بی سیم فعال در تمامی فضای سالن‌ها، ظرفیت٦٠ تناژ برودتی خنک کننده‌ها برای هر سالن، ظرفیت پارک٥٠٠ دستگاه خودرو در پارکینگ‌های مجاور سالن، فاصله 6 کیلومتری تا مرکز شهر و فاصله 5 کیلومتری تا بندرگاه کیش از جمله مزیت‌های مرکز بین‌‌المللی نمایشگاه‌های این منطقه آزاد است.

در کنار ظرفیت نمایشگاهی منطقه آزاد کیش، سالن تالار شهر 3 هزار متر مربعی جزیره نیز با ظرفیتی بیش از 2 هزار نفرکه در نوار ساحلی جزیره، مرکز شهر و نزدیک به مراکز خرید، بازارها و هتل‌ها قرار دارد، فضایی مطلوب و بستری مناسب برای برپایی جشنواره‌ها، کنسرت‌ها، جنگ‌ها و جشن‌های فرهنگی و عمومی را ایجاد کرده است.

این تالار همچنین امکانات و تجهیزات مناسبی همچون سن بزرگ اجرا، دکوراسیون متناسب با برگزاری برنامه‌های مختلف، سیستم به روز صوت ،تصویر و نورپردازی، دفاتر اداری، سیستم آتش نشانی و تأسیساتی استاندارد را شامل می‌شود.